Wydawnictwo Skarpa Warszawska poleca horror Roberta J. Szmidta: Szczury Wrocławia. Kraty

szczury10 sierpnia 1963. Rzesze nieumarłych opanowują nie tylko Wrocław. Wieści napływające z innych miast, a nawet z zagranicy są przytłaczające. W ciągu zaledwie kilku godzin upada stary porządek świata. Do ludzi majora Biedrzyckiego dociera z wolna bolesna prawda. Nie ma co liczyć na wsparcie albo odsiecz. Każdy z ocalonych musi radzić sobie z nowym zagrożeniem na własną rękę. Tymczasem jedno z największych więzień Dolnego Śląska staje się twierdzą, do której załoga ściąga swoje rodziny i znajomych. Za mur trafiają setki cywilów, ale dla osadzonych nie ma tam już miejsca. Wszyscy więźniowie trafiają za bramę, jednak dla tych najgorszych nie jest to wcale wyrok śmierci. Ludzie pokroju Fabiana Sprychy, mordercy i kanibala pozbawionego ludzkich uczuć w jeszcze większym stopniu niż zombie, dostrzegają okazję do rozwinięcia skrzydeł. Tak zaczyna się walka o podporządkowanie sobie ginącego miasta. Dowodzony przez Sprychę gang szybko udowadnia, że nieumarli nie są największym koszmarem zdziesiątkowanej ludności.

***

Robert Jerzy Szmidt, urodzony 26 lipca 1962 roku we Wrocławiu, pisarz, tłumacz, redaktor naczelny, agent literacki, copywriter i wydawca.
Na początku lat osiemdziesiątych był członkiem grupy literackiej skupionej wokół miesięczników „Tly” i „No Wave” skupiającej tak znanych wrocławskich pisarzy, jak: Andrzej Ziemiański, Andrzej Drzewiński czy Jacek Inglot.

Zadebiutował w roku 1983 na łamach magazynu „No Wave” opowiadaniem zatytułowanym „Wspinaczka” .
Jego pierwsze tłumaczenie zostało opublikowane w roku 1985 na łamach miesięcznika „Fantastyka".

Również w latach osiemdziesiątych reprezentował wrocławski klub miłośników fantastyki SFera w nadawanym przez TVP2 teleturnieju „Kosmiczny Test". Drużyna w składzie: Zbigniew Adamski, Andrzej Sawicki i Robert J. Szmidt dotarła do superfinału tego teleturnieju pokonujac po drodze wszystkich przeciwników.

W roku 1988 otworzył jedną z pierwszych na Górnym Śląsku legalnych wypożyczalni kaset video.
W roku 1991 zainicjował i sfinansował powstanie słynnej serii książek o Conanie Barbarzyńcy, którą później kontynuowało wydawnictwo Amber.
W roku 1993 został redaktorem naczelnym magazynów „Video Business” (katalog wydawniczy dla właścicieli wypożyczalni kaset wideo) i „Video Premiery” (biuletyn dla klientów wideotek). Na dorocznych galach redakcje tych czasopism przyznawały prestiżowe nagrody Platynowy Kadr wyróżniające najlepszych polskich dystrybutorów filmów.

W roku 1998 jego firma rozszerzyła ofertę wydawanych tytułów o „PlayStation Plus” (później przemianowany na „PlayerStation Plus”), cieszący się ogromną popularnością poradnik dla graczy konsolowych. Robert J. Szmidt jest też autorem dwu książek poświęconych tej tematyce: „Wielkiej księgi kodów PlayStation” z roku 1998 i „Encyklopedii PSX 1995-2000” z roku 2001.

W roku 2000 wydawnictwo Ares2, z którym Robert J. Szmidt ściśle współpracował, podjęło się realizacji jego kolejnego pomysłu autorskiego - miesięcznika „Science Fiction”, unikalnego w skali europejskiej czasopisma literackiego poświęconego wyłącznie rodzimej twórczości fantastycznej, oraz powiązanej z nim serii książek. Od roku 2004 czytelnicy tego miesięcznika zaczęli przyznawać w dorocznym plebiscycie nagrodę „Nautilus". Miesięcznik „Science Fiction”, po zmianie tytułu na „Science Fiction, Fantasy i Horror", w czerwcu 2009 roku został odsprzedany lubelskiemu wydawnictwu Fabryka Słów.
W roku 2012 został redaktorem naczelnym bookazinu „SF”, wydawanego przez tarnogórskie wydawnictwo Almaz.

W roku 2014 stworzył portal www.fantastykapolska.pl obecnie jedną z największych na świecie legalnych darmowych bibliotek sieciowych, na ktorej można znaleźć ponad sześćset powieści, nowel i opowiadań niemal stu znanych polskich autorów.

W latach 2014-1016 był redaktorem stworzonej we współpracy z Domem Wydawniczym REBIS serii „Horyzonty Zdarzeń”.
 
W roku 2015 został wybrany Wrocławianinem Roku w plebiscycie organizowanym przez Gazetę Wrocławską
W styczniu 2017 roku otrzymał Odznakę Honorową Srebrną Zasłużony dla Wojewódzywa Dolnośląskiego.
W czerwcu 2018 roku otrzymał Odznakę Honorową Złotą Zasłużony dla Wojewódzywa Dolnośląskiego.
 
W chwili obecnej na jego dorobek literacki składa się dziewiętnaście powieści i ponad dwadzieścia krótkich form publikowanych w prasie, antologiach bądź zbiorach opowiadań.

***

szczuryRobert J. Szmidt

Szczury Wrocławia. Kraty

ISBN 978-83-8329-369-1 cena: 28,40 zł
Stron 704 Okładka zintegrowana
Kategoria: Horror
Agencja Wydawniczo – Reklamowa Skarpa Warszawska Sp. z o.o.
03-475 Warszawa ul. Borowskiego 2 lok. 24
tel./fax.: +48 22 416 15 81
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.skarpawarszawska.pl