Sokołowskie kościoły

  • Administrator

W naszym mieście są usytuowane cztery kościoły. W Sokołowie obecnie znajdują się dwa cmentarze: przy u. Chopina i ul. Bartoszowej.

Czytaj więcej...

Kościół w Zembrowie

  • Administrator

Kościół neogotycki zbudowany w latach1902 - 1905 według projektu Kazimierza Zajączkowskiego. Kościół posiada w swoim wyposażeniu XVIII-wieczny obraz Matki Boskiej z Dzieciątkiem w otoczeniu aniołów oraz kielich gładki, również pochodzący z tego okresu.

Czytaj więcej...

Kościół w Wyrozębach

  • Administrator

Murowany kościół pod wezwaniem Trójcy Św., wybudowany w latach 1858-1866 w stylu barokowo-neoklasycystycznym według projektu architektonicznego H. Marconiego.

Czytaj więcej...

Kościół w Wirowie

  • Administrator
Murowaną świątynię wzniósł w latach 1833-1836 pułkownik wojsk polskich Antoni Kuszell razem z żoną Teresą. W 1973 r. została rozbudowana kruchta przy wejściu do kościoła. Czytaj więcej...

Kościół w Szkopach

  • Administrator

Czytaj więcej...Murowany kościół, pod wezwaniem Najświętszej Trójcy, zbudowany na planie rotundy został ufundowany w 1810 roku przez miejscowego dziedzica Antoniego Ciołkowskiego i jego żonę Amelię z Piłsuckich.

Czytaj więcej...

Kościół w Sterdyni

  • Administrator

Kościół parafialny pod wezwaniem św. Anny wzniesiony w latach 1779-83, w stylu późnego baroku. Interesujący jest wystrój świątyni, zwłaszcza ołtarz główny, barokowo-klasycystyczny z końca XVIII wieku, z rzeźbami świętych: Józefa, Judy, Tadeusza, Mateusza, Jakuba Starszego oraz rzeźbami alegorycznymi: Wiary i Nadziei.

Czytaj więcej...

Kościół św. Rocha w Sokołowie Podlaskim

  • Administrator

Drewniany kościółek wybudowano w 1820 r. Fundatorami byli Karol i Franciszka Kobylińscy. Pierwiotnie stał on przy ul. Kosowskiej. W 1982 r. został rozebrany i przeniesiony na Przeździatkę, gdzie stoi do dzisiał przy ul. św. Rocha.

Czytaj więcej...