200 tys. zł dla OSP Przywózki

  • UG Sokołów Podlaski

Czytaj więcej...Podczas ostatniej Sesji, 26 czerwca 2020 roku Radni zdecydowali, by środki w wysokości 200 tys. zł. przeznaczyć na zakup używanego samochodu pożarniczego dla jednostki OSP Przywózki.  Środki te zabezpieczone były w budżecie gminy na nowy samochód strażacki dla OSP Nowa Wieś. Nie udało się jednak pozyskać niezbędnej do jego zakupu dotacji, o którą Urząd będzie starał się ponownie w kolejnym roku.Podczas ostatniej Sesji, 26 czerwca 2020 roku Radni zdecydowali, by środki w wysokości 200 tys. zł. przeznaczyć na zakup używanego samochodu pożarniczego dla jednostki OSP Przywózki.  Środki te zabezpieczone były w budżecie gminy na nowy samochód strażacki dla OSP Nowa Wieś. Nie udało się jednak pozyskać niezbędnej do jego zakupu dotacji, o którą Urząd będzie starał się ponownie w kolejnym roku.

Czytaj więcej...

Lipcowe kryminałki

  • Jakub Więsak

Czytaj więcej...5 lipca około godziny 20.40 na trasie Borychów-Wyrozęby gm. Repki pojazd dachował. Z ustaleń policjantów wynika, że kierujący pojazdem marki Ford C-Max, 42-letni mężczyzna, na prostym odcinku drogi stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na pobocze, po czym kilkukrotnie dachował. Mężczyzna jechał sam, z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. Kierowca wydmuchał prawie 2,5 promila. Postępowanie prowadzi PP Repki. 5 lipca około godziny 20.40 na trasie Borychów-Wyrozęby gm. Repki pojazd dachował. Z ustaleń policjantów wynika, że kierujący pojazdem marki Ford C-Max, 42-letni mężczyzna, na prostym odcinku drogi stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na pobocze, po czym kilkukrotnie dachował. Mężczyzna jechał sam, z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. Kierowca wydmuchał prawie 2,5 promila. Postępowanie prowadzi PP Repki. 

Czytaj więcej...

Gmina Jabłonna Lacka. Podpisano umowy o dofinansowanie

  • Grażyna Tokarska

Czytaj więcej...29 czerwca w Kosowie Lackim Gmina Jabłonna Lacka reprezentowana przez Wójta, Wiesława Michalczuka oraz Skarbnik, Grażynę Strąk, podpisała umowy o dofinansowaniu otrzymane z Samorządu Województwa Mazowieckiego. Z ramienia Województwa umowy podpisały Panie: Elżbieta Lanc i Janina Ewa Orzełowska – Członkowie Zarządu Województwa Mazowieckiego. Gmina w ramach złożonego wniosku z zakresu budowy i modernizacji dróg dojazdowych do gruntów rolnych otrzymała dofinansowanie na zadanie „Przebudowa drogi dojazdowej do gruntów rolnych Dzierzby Szlacheckie (Mokrzanki). Zakres prac będzie polegał na wykonaniu podbudowy, nawierzchni z mieszanek mineralno-asfaltowych o długości 1 210 mb i robót wykończeniowych. Wartość inwestycji to kwota 303 056, 37 zł. Otrzymane dofinansowanie – 125 000,00 zł.W dniu 29 czerwca w Kosowie Lackim Gmina Jabłonna Lacka reprezentowana przez Wójta, Wiesława Michalczuka oraz Skarbnik, Grażynę Strąk, podpisała umowy o dofinansowaniu otrzymane z Samorządu Województwa Mazowieckiego. Z ramienia Województwa umowy podpisały Panie: Elżbieta Lanc i Janina Ewa Orzełowska – Członkowie Zarządu Województwa Mazowieckiego. Gmina w ramach złożonego wniosku z zakresu budowy i modernizacji dróg dojazdowych do gruntów rolnych otrzymała dofinansowanie na zadanie „Przebudowa drogi dojazdowej do gruntów rolnych Dzierzby Szlacheckie (Mokrzanki). Zakres prac będzie polegał na wykonaniu podbudowy, nawierzchni z mieszanek mineralno-asfaltowych o długości 1 210 mb i robót wykończeniowych. Wartość inwestycji to kwota 303 056, 37 zł. Otrzymane dofinansowanie – 125 000,00 zł.

Czytaj więcej...

Gmina Sokołów Podlaski z dofinansowaniem na 5 inwestycji!

  • UG Sokołów Podlaski

Czytaj więcej...Gmina Sokołów Podlaski otrzymała po 10 tysięcy złotych na remonty budynków świetlic wiejskich w miejscowościach: Pogorzel, Czerwonka, Chmielew, Budy Kupientyńskie oraz na utworzenie placu sportowo-rekreacyjnego w miejscowości Krasnodęby-Rafały (po 10 tys. zł na każde zadanie).Gmina Sokołów Podlaski otrzymała po 10 tysięcy złotych na remonty budynków świetlic wiejskich w miejscowościach: Pogorzel, Czerwonka, Chmielew, Budy Kupientyńskie oraz na utworzenie placu sportowo-rekreacyjnego w miejscowości Krasnodęby-Rafały (po 10 tys. zł na każde zadanie).

Czytaj więcej...

Dziękujemy wszystkim uczestnikom Programu POPŻ 2014-2020, Podprogram 2019

  • UG Sokołów Podlaski

Czytaj więcej...Ostatnia transza żywności  Programu POPŻ 2014-2020, Podprogram 2019 wydana. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim podopiecznym za współpracę. Dziękujemy Pracownikom Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sokołowie Podlaskim oraz wszystkim osobom, które poświęcały swój czas, by pomagać przy rozładunku żywności. Dziękujemy również Panu Wójtowi – Januszowi Kur za uczestnictwo w rozładunku oraz wydawaniu żywności.Ostatnia transza żywności  Programu POPŻ 2014-2020, Podprogram 2019 wydana. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim podopiecznym za współpracę. Dziękujemy Pracownikom Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sokołowie Podlaskim oraz wszystkim osobom, które poświęcały swój czas, by pomagać przy rozładunku żywności. Dziękujemy również Panu Wójtowi – Januszowi Kur za uczestnictwo w rozładunku oraz wydawaniu żywności.Do zobaczenia przy okazji kolejnego Programu!

Czytaj więcej...