Biwak mikołajkowy harcerzy z Jabłonny Lackiej

  • 22DH

Czytaj więcej...W niedzielę, 9 grudnia zakończył mikołajkowy biwak 22Drużyny Harcerskiej. Dzięki uprzejmości komendy hufca - mogliśmy spędzić go w Sokołowskim Domu Harcerza serdecznie za to dziękujemy. Biwak podzielony był na 3 części - z piątku na sobotę brali w nim udział harcerze i harcerze starsi, sobotę - mieliśmy wspólną - całą drużyną, z soboty na niedzielę zaś harcnockę miał powstający pion wędrowniczy.

Czytaj więcej...

Muzeum Treblinka będzie współprowadzone przez MKIDN

  • Źródło: mazovia.pl

Czytaj więcej...Muzeum Treblinka. Niemiecki nazistowski obóz zagłady i obóz pracy (1941-1944) będzie współprowadzone przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Samorząd Województwa Mazowieckiego. Umowę w tej sprawie podpisali dziś sekretarz stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego Jarosław Sellin, wicemarszałek województwa mazowieckiego Wiesław Raboszuk i dyrektor Departamentu Kultury, Promocji i Turystyki w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego Paweł Cukrowski. Opieka władz państwowych pozwoli na uzyskanie przez Muzeum statusu właściwego Pomnikowi Zagłady, wynikającego z Ustawy o ochronie terenów byłych hitlerowskich obozów zagłady.

Czytaj więcej...

Strefa Rodzica w Sokołowie Podlaskim już otwarta!

  • Katarzyna Łabęcka

Czytaj więcej...6 grudnia otwarta została strefa rodzica na Oddziale Pediatrycznym Szpitala Powiatowego w Sokołowie Podlaskim. To już 28 takie miejsce w Polsce, stworzone w ramach programu „Strefa Rodzica. Budimex Dzieciom”. Sokołowska strefa okazała się wyjątkowa nie tylko z powodu wizyty Św. Mikołaja. Przede wszystkim jest jednym z wydarzeń, które w sposób symboliczny kończą obchody 50 lat istnienia firmy Budimex.

Czytaj więcej...

Mikołajki w ZS w Dzierzbach

  • Barbara Mrozowska

Czytaj więcej...3 grudnia uczniowie i wychowankowie Zespołu Szkół w Dzierzbach w ramach prezentu mikołajkowego pojechali na wycieczkę do Sokołowa Podlaskiego, gdzie w Szkole Nr 1 im. K. K. Baczyńskiego w hali widowiskowej odbył się koncert Majki Jeżowskiej. Podczas koncertu była możliwość zdobycia zdjęć, plakatów i płyt. Nasza placówka wywalczyła wszystkie możliwe nagrody. Po koncercie pojechaliśmy do pizzerii Da Grasso, gdzie zarówno wychowankowie przedszkola jak i uczniowie mieli okazję wcielić się w rolę kucharza. Wszyscy z apetytem zajadali przyrządzone przez siebie pizzę popijając smacznym soczkiem. Na pamiątkę każdy uczestnik spotkania otrzymał fartuszek, czapkę i dyplom. Dziękujemy pizzerii Da Grasso za przygotowanie i poprowadzenie warsztatów. Serdecznie podziękowania składamy również panu Wójtowi Gminy Jabłonna Lacka Wiesławowi Michalczukowi, który po raz kolejny wcielił się w rolę świętego Mikołaja i pokrył koszty przejazdu oraz osobie prowadzącej ZS w Dzierzbach Pani Teresie Frączak.

Czytaj więcej...

Grochów. Trzecie miejsce Julii Godlewskiej w konkursie ekologicznym

  • Anna Domańska

Czytaj więcej...Uczennica Zespołu Oświatowego w Grochowie Julia Godlewska wzięła udział w XVI Edycji Konkursu Ekologicznego „”. Organizatorem konkursu był Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie. Tegoroczna tematyka konkursu nawiązywała do problemów związanych z jakością powietrza atmosferycznego, oraz jego wpływu na zdrowie. Do konkursu przystąpiło 450 szkół i zgłoszono ponad 1300 prac plastycznych i literackich. Julia, która jest uczennicą kl. VIII wzięła udział w III grupie wiekowej i napisała wiersz pt. Mistrz o smogu”, który dotyczył przedstawionej w konkursie tematyki. Wiersz Julii zajął  I miejsce na etapie regionalnym w Siedlcach i zakwalifikował się do ścisłego finału konkursu w Warszawie.

Czytaj więcej...