Sukces uczennic Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Czekanowie

  • NSP Czekanów

Czytaj więcej...14 lutego odbyły się Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w drużynowym tenisie stołowym dziewcząt w Sabniach. Miło nam poinformować, iż uczennice Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Czekanowie: Natalia Żmuda i Julita Noszczak zajęły II miejsce. Pierwsze miejsce zajęła drużyna ze Skrzeszewa, trzecie - drużyna z Wyroząb. Gratulujemy Natalii i Julicie tak ogromnego sukcesu i dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły na zawodach sportowych.

Czytaj więcej...

Niewiadoma. Pod kryptonimem „Lodowe 2018”

  • Starostwo Powiatowe

Czytaj więcej...W ramach doskonalenia zawodowego mazowieccy strażacy z grup wodno – nurkowych uczestniczyli w dniu 16 lutego w ćwiczeniach na terenie zbiornika wodnego „Niewiadoma” pod kryptonimem „Lodowe 2018”, które nadzorował mazowiecki komendant wojewódzki PSP st. bryg. Bogdan Łasica.

Czytaj więcej...

Dzienny Dom Opieki Medycznej

  • Starostwo Powiatowe

Czytaj więcej...W Powiecie Sokołowskim od listopada 2016 roku  na terenie Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Sokołowie Podlaskim działa Dzienny Dom Opieki Medycznej. Projekt został dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 (PO WER). Pomoc skierowana jest do mieszkańców Powiatu Sokołowskiego, osób niesamodzielnych, a w szczególności osób powyżej 65 roku życia, których stan zdrowia nie pozwala na pozostawanie wyłącznie pod opieką Podstawowej Opieki Zdrowotnej i ambulatoryjnej opieki specjalistycznej, a jednocześnie nie wymagają całodobowego nadzoru lekarskiego i pielęgniarskiego realizowanego w trybie stacjonarnym. Personel Dziennego Domu Opieki Medycznej prowadzi nadzór nad terapią farmakologiczną, a także podejmuje kompleksowe działania usprawniające i przeciwdziałające postępującej niesamodzielności. Wsparcie i edukację zdrowotną, a także doradztwo w zakresie organizacji opieki i leczenia osób niesamodzielnych.

Czytaj więcej...

Uczniowie Zespołu Oświatowego w Grochowie przypominali historię działań powstańczych

  • Elżbieta Szczupak

Czytaj więcej...W środę, 14 lutego, uczniowie Zespołu Oświatowego w Grochowie spotkali się, aby przypomnieć sobie historię najbliższych miejsc. Wszyscy pamiętamy, że nasza „mała Ojczyzna” nierozerwalnie związana jest z powstaniem styczniowym. Cywilny naczelnik powstania styczniowego na Podlasiu, Władysław Rawicz, mieszkał i działał właśnie na terenie Grochowa. Z okien naszej szkoły codziennie widzimy miejsce, gdzie mieszkał Władysław Rawicz, a idąc do szkoły mijamy pomnik poświęcony tej postaci.

Czytaj więcej...

Grochów. Kolejne spotkanie z grupą Rekonstrukto

  • Elżbieta Szczupak

Czytaj więcej...W poniedziałek, 19 lutego po raz kolejny gościliśmy w szkole w Grochowie członków grupy historycznej Rekonstrukto, którzy zaprezentowali nam program „Ku Niepodległej”. Przypomnieliśmy sobie, jak Polacy walczyli o wolność i honor swojej Ojczyzny. Wysłuchaliśmy barwnej opowieści o powstaniach narodowych i I wojnie światowej, obejrzeliśmy stroje z epoki, kolekcję replik broni oraz przypomnieliśmy sobie postać Józefa Piłsudskiego. Próbowaliśmy, jak wyglądała musztra wojskowa, jak walczyli powstańcy, opatrywaliśmy „rannych”. Tego dnia każdy z nas mógł „dotknąć” historii.

Czytaj więcej...