Odnawialne źródła energii w gminie Jabłonna Lacka

  • UG Jabłonna Lacka

Czytaj więcej...23 listopada w Urzędzie Gminy Jabłonna Lacka podpisano umowę na wykonanie inwestycji pn: Dostawa i montaż instalacji kolektorów słonecznych, pomp ciepła oraz paneli fotowoltaicznych w ramach projektu „Odnawialne źródła energii w gminach nadbużańskich Jabłonna Lacka, Ceranów”. W dniu 23 listopada w Urzędzie Gminy Jabłonna Lacka podpisano umowę na wykonanie inwestycji pn: Dostawa i montaż instalacji kolektorów słonecznych, pomp ciepła oraz paneli fotowoltaicznych w ramach projektu „Odnawialne źródła energii w gminach nadbużańskich Jabłonna Lacka, Ceranów”. 

Czytaj więcej...

Jak zarobić a przy okazji niezbyt mocno się narobić. Pomysł na dużą kasę!

  • Krzysztof Czarnecki

Czytaj więcej...Któż z nas nie marzy, żeby szybko i dobrze zarobić, a przy okazji - żeby się przy tym nie narobić. Przeważnie takie okazje trafiają się bardzo rzadko, a jak już się trafiają, to trzeba mieć gotówkę w zanadrzu, aby móc je wykorzystać.Któż z nas nie marzy, żeby szybko i dobrze zarobić, a przy okazji - żeby się przy tym nie narobić. Przeważnie takie okazje trafiają się bardzo rzadko, a jak już się trafiają, to trzeba mieć gotówkę w zanadrzu, aby móc je wykorzystać.

Czytaj więcej...

Czerwonka. Nominacja ks. mgr Jakuba Buczyńskiego

  • UG Sokołów Podlaski

Czytaj więcej...W niedzielę, 22 listopada, ks. mgr Jakub Buczyński oficjalnie objął urząd proboszcza parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Czerwonce. Nowy zarządca parafii trafił do Czerwonki z Sawic.W niedzielę, 22 listopada, ks. mgr Jakub Buczyński oficjalnie objął urząd proboszcza parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Czerwonce. Nowy zarządca parafii trafił do Czerwonki z Sawic. Oficjalne objęcie posady proboszcza nastąpiło po przeczytaniu przez ks. prałata Andrzeja Krupy dekretu nominacyjnego wystosowanego przez księdza bp dr Piotra Sawczuka. Następnie według procedury, ks. Buczyński złożył przysięgę wierności. 

Czytaj więcej...

Renowacja zabytkowego kopca w Czerwonce

  • UG Sokołów Podlaski

Czytaj więcej...Renowacja zabytkowego kopca w Czerwonce wraz z zagospodarowaniem terenu wokół niego podzielona została na dwa etapy. W pierwszym przygotowano teren pod nasadzenia, wykonano fundament pod murek oraz nasadzenia z roślin okrywkowych.Renowacja zabytkowego kopca w Czerwonce wraz z zagospodarowaniem terenu wokół niego podzielona została na dwa etapy. W pierwszym przygotowano teren pod nasadzenia, wykonano fundament pod murek oraz nasadzenia z roślin okrywkowych.W drugi etapie prace objęły m.in. ułożenie nawierzchni z kostki granitowej, wykonanie murka z cegły klinkierowej, pielęgnację drzew, rozłożenie maty antyerozycyjnej, włókniny przeciw chwastom oraz linii kroplującej pod nasadzeniami.

Czytaj więcej...

Kryminałki

  • Jakub Więsak

23 listopada około godziny 18.50 na drodze powiatowej Nieciecz - Wyrąb doszło do zderzenia trzech pojazdów. Z ustaleń policjantów wynika,  że kierujący renówką wyjeżdżając z drogi gruntowej nie ustąpił pierwszeństwa  kierującemu toyotą  doprowadzając do zderzenia pojazdów. W wyniku uderzenia toyota zjechała na przeciwległy pas jezdni i  zderzyła się z  prawidłowo jadącym fordem. Kierujący pojazdami byli trzeźwi. Na szczęście nikt z uczestników zdarzenia nie odniósł poważniejszych obrażeń.23 listopada około godziny 18.50 na drodze powiatowej Nieciecz - Wyrąb doszło do zderzenia trzech pojazdów. Z ustaleń policjantów wynika,  że kierujący renówką wyjeżdżając z drogi gruntowej nie ustąpił pierwszeństwa  kierującemu toyotą  doprowadzając do zderzenia pojazdów. W wyniku uderzenia toyota zjechała na przeciwległy pas jezdni i  zderzyła się z  prawidłowo jadącym fordem. Kierujący pojazdami byli trzeźwi. Na szczęście nikt z uczestników zdarzenia nie odniósł poważniejszych obrażeń.

Czytaj więcej...