Konkurs Recytatorski im. K. Makuszyńskiego

  • Joanna Próchenko

Czytaj więcej...23 maja w Gminnej Bibliotece Publicznej w Sokołowie Podlaskim z siedzibą w Skibniewie odbyły się eliminacje gminne XXXIV Konkursu Recytatorskiego im. Kornela Makuszyńskiego dla uczniów szkół podstawowych. Zespół Oświatowy w Skibniewie reprezentowali zwycięzcy eliminacji szkolnych w kategorii klas I - III: Adrian Mąka z kl. I, Dominika Banasiuk z kl. II i Sebastian Grzymała z kl. III; zaś w kategorii klas IV -VI: uczniowie kl. IV: Małgorzata Buczyńska, Aleksandra Mąka oraz Dawid Skibniewski. Sebastian Grzymała i Aleksandra Mąka zdobyli wyróżnienia, natomiast w eliminacjach powiatowych, które odbędą się 30 maja br. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Sokołowie Podlaskim naszą szkołę i gminę reprezentować będą: Małgorzata Buczyńska- laureatka eliminacji gminnych i Dawid Skibniewski - zdobywca III miejsca.

Czytaj więcej...

V Powiatowy Festiwal Piosenki o Zdrowiu w Sterdyni

  • E. Derlicka

Czytaj więcej...W środę, 24 maja dziewięcioosobowa grupa dzieci z przedszkola w Skibniewie wzięła udział w V Powiatowym Festiwalu Piosenki o Zdrowiu w Sterdyni. Organizatorami wydarzenia byli: Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Sterdyni, Urząd Gminy w Sterdyni, Starostwo Powiatowe w Sokołowie Podlaskim oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Sterdyni. Dzieci, zgodnie z regulaminem konkursu, zaprezentowały nowy tekst do znanej muzyki. Była to piosenka „Wiktorek – głodomorek”, której słowa napisała p. Małgorzata Jóźwiuk.

Czytaj więcej...

V Powiatowy Festiwal Piosenki o Zdrowiu

  • Z. O w Nowej Wsi

Czytaj więcej...24 maja odbył się w Sterdyni V Powiatowy Festiwal Piosenki o Zdrowiu. Głównym celem konkursu było promowanie zdrowego stylu życia. Szkołę z Nowej Wsi reprezentowały uczennice kl. II Oliwia Zaczek, Iza Salach i Wiktoria Makarska. Wystąpiły z piosenką „Porady na zdrowie”. Tekst piosenki oraz oprawę sceniczną przygotowała wychowawczyni-Bogumiła Płatkowska. Zarówno treść utworu, umiejętności wokalne, jak też ogólne walory artystyczne sprawiły, że I miejsce w kategorii kl.I-III przyznano uczennicom z Nowej Wsi. Gratulujemy sukcesu!

Czytaj więcej...

Dzień Otwarty w Z. O w Grochowie

  • Danuta Odowska

Czytaj więcej...W sobotę, 20 maja, w Zespole Oświatowym w Grochowie odbyło się spotkanie z rodzicami oraz dziećmi rozpoczynającymi naukę w klasie I w roku szkolnym 2017/2018. Odwiedzający mieli możliwość poznania bazy lokalowej szkoły: sal lekcyjnych, sali gimnastycznej, świetlicy, stołówki szkolnej, biblioteki, pracowni komputerowej, placu zabaw oraz boiska wielofunkcyjnego.

Czytaj więcej...

Eliminacje Turnieju Piłkarskiego SOKOLIK 2017

  • Krzysztof Krasuski

Czytaj więcej...22 maja w Sokołowie Podlaskim odbyły się rejonowe eliminacje Turnieju Piłkarskiego „SOKOLIK 2017”. Na stadionie stawiła się bardzo liczna grupa zawodniczek i zawodników, którzy rywalizowali w czterech grupach wiekowych. W najstarszej grupie gimnazjalnej wzięła udział drużyna trenująca przy Gminnym Ośrodku Kultury w Repkach. Chłopcy mieli do rozegrania trzy trudne mecze. Po bardzo dobrej grze wywalczyli I miejsce, a tym samym zasłużony awans do finałów Turnieju, które odbędą się dnia 7 czerwca br. w Siedlcach.

Czytaj więcej...