Najlepsze smaki Gminy Sabnie w wydaniu Seniorów

  • UG Sabnie

Czytaj więcej...W ramach Projektu ”Bon dla Seniora” (umowa nr 75/2020) w dniu 14 września br. odbył się konkurs kulinarny dla Seniorów. Seniorzy zgłaszali potrawy w ramach dwóch kategorii: danie główne i deser. Do konkursu przystąpiło 14 osób z takich miejscowości jak: Pieńki Suchodolskie, Hołowienki oraz  Suchodół. W ramach Projektu ”Bon dla Seniora” (umowa nr 75/2020) w dniu 14 września br. odbył się konkurs kulinarny dla Seniorów. Seniorzy zgłaszali potrawy w ramach dwóch kategorii: danie główne i deser. Do konkursu przystąpiło 14 osób z takich miejscowości jak: Pieńki Suchodolskie, Hołowienki oraz  Suchodół. 

Czytaj więcej...

Zderzenie ciężarówki z samochodem osobowym

  • Jakub Więsak

Czytaj więcej...Dzisiaj około godziny 12.40 na DK-63, trasa Sokołów Podlaski-Sterdyń doszło do zderzenia ciężarówki z samochodem osobowym. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący pojazdem marki Renault Laguna zjechał na lewą część jedni doprowadzając do zderzenia z samochodem ciężarowym, jadącym z przeciwnego kierunku. Kierowca osobówki z poważnymi obrażeniami został LPR-em przetransportowany do szpitala. Droga w miejscu zdarzenia jest całkowicie zablokowana. Policjanci wyznaczyli objazdy przez miejscowości: Kurowice-Stasin-Suchodół.

Czytaj więcej...

Pora na aktywnego Seniora, czyli co działo się w Klubie Senior+ w miesiącu sierpniu

  • Małgorzata Górska

Czytaj więcej...W miesiącu sierpniu odbywały się zajęcia z fizjoterapeutą, z terapeutą zajęciowym i informatykiem.W miesiącu sierpniu odbywały się zajęcia z fizjoterapeutą, z terapeutą zajęciowym i informatykiem. Fizjoterapeuta – pan Marcin - od kilku miesięcy dba o kondycję i sprawność seniorów. Natomiast terapeuta zajęciowy – pani Ula – cały czas wyszukuje i rozwija ukryte talenty wśród seniorów, pokazuje różne techniki pracy farbami, dekupage, wypalania w drewnie, malowania akwarelami używając nietypowych rzeczy. Dba o pamięć, o sprawność manualną.

Czytaj więcej...

Warsztaty w Szkole Podstawowej w Grochowie

  • Sylwia Kosieradzka

Czytaj więcej...„Świadomi (w) sieci zagrożeń” to szczególny projekt Fundacji Akademia Integracji, realizowany we współpracy z pedagogami oraz popularyzatorami bezpieczeństwa i prywatności w sieci. Jego uruchomienie było możliwe dzięki wsparciu Samorządu Województwa Mazowieckiego – Mazowieckiego Centrum Polityki Społecznej.„Świadomi (w) sieci zagrożeń” to szczególny projekt Fundacji Akademia Integracji, realizowany we współpracy z pedagogami oraz popularyzatorami bezpieczeństwa i prywatności w sieci. Jego uruchomienie było możliwe dzięki wsparciu Samorządu Województwa Mazowieckiego – Mazowieckiego Centrum Polityki Społecznej.

Czytaj więcej...

Za nami czwarta Sokołowska RUNda

  • i

Czytaj więcej...6 września nad Zalewem Niewiadoma odbyła się IV Sokołowska RUNda, która w tym roku zgromadziła rekordową liczbę zawodników na starcie – 400 osób( w biegach Gryzzali wystartowało 108 dzieci, na dystansie 5,4 km rywalizowało 115 osób, na dystansie 10,8 km, wystartowało 100 biegaczy oraz Nordic walking zgromadził 77 zawodników). Hasłem przewodnim tegorocznego biegu było: Pozostań w ruchu. W niedzielny poranek w trakcie „Sokołowskiej RUNdy”.W niedzielę 6 września nad Zalewem Niewiadoma odbyła się IV Sokołowska RUNda, która w tym roku zgromadziła rekordową liczbę zawodników na starcie – 400 osób( w biegach Gryzzali wystartowało 108 dzieci, na dystansie 5,4 km rywalizowało 115 osób, na dystansie 10,8 km, wystartowało 100 biegaczy oraz Nordic walking zgromadził 77 zawodników). Hasłem przewodnim tegorocznego biegu było: Pozostań w ruchu. W niedzielny poranek w trakcie „Sokołowskiej RUNdy”.

Czytaj więcej...