PONAD 5,6 MLN ZŁ WSPARCIA UNIJNEGO NA ODNAWIALNE ŹRÓDŁA ENERGII W GMINIE SOKOŁÓW PODLASKI

  • Marta Milewska

Czytaj więcej...Gmina Sokołów Podlaski inwestuje w OZE. Już niebawem na terenie gminy pojawi się 539 tego typu instalacji. Decyzją zarządu województwa mazowieckiego projekt otrzyma ponad 5,6 mln zł dofinansowania w ramach RPO WM 2014-2020. Umowę w tej sprawie podpisali członkowie zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc i Janina Ewa Orzełowska oraz wójt gminy Sokołów Podlaski Janusz Kur.

Czytaj więcej...

Kiermasz wielkanocny w przedszkolu w Zembrowie

  • Alina Goworek

Czytaj więcej...W bieżącym  roku szkolnym po raz kolejny w przedszkolu został zorganizowany przez Radę Rodziców kiermasz ozdób świątecznych. Przez ostatni tydzień dzieci i rodzice pracowali nad ozdobami wielkanocnymi w domach. Kiermasz cieszył się ogromnym zainteresowaniem dzieci, rodziców i dziadków oraz zaproszonych gości. Dla dzieci jest to fantastyczna przygoda, polegająca na pokazaniu się w nowej sytuacji i zaprezentowaniu swoich talentów szerszemu gronu. Fundusze zebrane podczas kiermaszu zasiliły konto Rady Rodziców, która wykorzysta zebrane środki na potrzeby przedszkola.

Czytaj więcej...

Jarmark Wielkanocny w Jabłonnie Lackiej

  • szkoła

Czytaj więcej...Już wkrótce najważniejsze święta w roku – Wielkanoc. Z tej okazji 14 kwietnia 2019 r. uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Jabłonnie Lackiej, wraz z nauczycielami zorganizowali Jarmark Wielkanocny przy kościele parafialnym w Jabłonnie Lackiej. Dzięki wytężonej pracy licznej grupy osób powstały przepiękne dekoracje świąteczne oraz palmy, które można było nabyć za przysłowiowy grosz. Nie zabrakło również alternatywy dla fanów słodkości, gdyż na straganie królowały baby drożdżowe, baranki, babeczki i muffinki. W tym dniu odbył się również konkurs na najpiękniejszą palmę wielkanocną. Po mszy świętej ksiądz proboszcz, Walenty Wojtkowski, wręczył nagrody wszystkim przedszkolakom oraz uczniom szkoły, którzy wzięli udział w konkursie. Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które wsparły naszą inicjatywę.

Czytaj więcej...

Historia o kruchości uczuć, rozpadzie rodziny, żałobie i potędze macierzyństwa

  • Zofia Zaremba

Czytaj więcej...Prawa kobiet to nie są ich przywileje. To są ich prawa, które im się należą - rozmowa z nigeryjską pisarką Ayọbámi Adébáyọ, której powieść „Zostań ze mną” ukazała się w marcu nakładem wydawnictwa Marginesy. Adébáyọ ma wyjątkowy dar opowiadania, a jej styl wpisuje się w tradycję reprezentowaną przez takich pisarzy jak Chinua Achebe i Chimamanda Ngozi Adichie.

Czytaj więcej...