Gmina Jabłonna Lacka zakupiła ciągniczek z osprzętem

  • UG Jabłonna Lacka

Czytaj więcej...Gmina Jabłonna Lacka z celu usprawnienia prac mających na celu utrzymanie czystości na terenie Gminy Jabłonna Lacka w tym również odśnieżania chodników i parkingów w okresie zimowym, zakupiła ciągniczek wraz z osprzętem. Wartość zakupionego sprzętu wyniosła – 72 500 zł. Wójt Gminy Wiesław Michalczuk serdecznie dziękuje Radzie Sołeckiej, Sołtysowi i mieszkańcom miejscowości Jabłonna Lacka za przekazanie funduszu sołeckiego, a tym samym dofinansowanie zakupu w/w sprzętu, który będzie służył mieszkańcom gminy.

Czytaj więcej...

Zakończył się remont drogi powiatowej nr 4233W Ząbków - Kolonia – Ząbków – granica powiatu sokołowskiego

  • UG Sokołów Podlaski

Czytaj więcej...Zakończył się remont drogi powiatowej nr 4233W Ząbków - Kolonia – Ząbków – granica powiatu sokołowskiego o łącznej długości 1,760 km. Całkowity koszt realizacji inwestycji to kwota 1 648 196,10 zł brutto. Dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych wynosi 79,98%, a pozostałe środki to wkład gminy Sokołów Podlaski w wysokości 334 584,04 zł brutto. Gmina Sokołów Podlaski wsparła Powiat Sokołowski w/w kwotą na podstawie umowy partnerskiej, jaka została zawarta między jednostkami dnia 29 stycznia 2020 roku.Zakończył się remont drogi powiatowej nr 4233W Ząbków - Kolonia – Ząbków – granica powiatu sokołowskiego o łącznej długości 1,760 km. Całkowity koszt realizacji inwestycji to kwota 1 648 196,10 zł brutto. Dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych wynosi 79,98%, a pozostałe środki to wkład gminy Sokołów Podlaski w wysokości 334 584,04 zł brutto. Gmina Sokołów Podlaski wsparła Powiat Sokołowski w/w kwotą na podstawie umowy partnerskiej, jaka została zawarta między jednostkami dnia 29 stycznia 2020 roku.

Czytaj więcej...

Piękna inicjatywa 95. letniej mieszkanki Chmielewa

  • UG Sokołów Podlaski

Czytaj więcej...95-letnia p. Jadwiga Piotrowska, z Chmielewa jest babcią oraz prababcią ale przede wszystkim osobą o wielkim sercu. Z myślą o swoich wnukach – a ma ich 12 oraz prawnukach, których ma aż 10, wyjęła starą, liczącą prawie 140 lat maszynę do szycia, odświeżyła umiejętności krawieckie i przystąpiła do szycia maseczek. Wiedzę o tym, jak je wykonać znalazła w Internecie.

Czytaj więcej...

Wydawnictwo Edgard poleca: Wychowanie w duchu prostoty

  • Monika Dominik

Czytaj więcej...Nadmiar dźwięków, zabawek, zajęć dodatkowych, pogoń za rozwojem i stymulacjąNadmiar dźwięków, zabawek, zajęć dodatkowych, pogoń za rozwojem i stymulacją
– to wszystko, w niewłaściwych proporcjach, może mieć bardzo negatywny wpływ na nasze dzieci. Kim John Payne i Lisa M. Ross w prostych krokach pokazują, jak uprościć rodzicielstwo, stawiając na pierwszym miejscu to, co najważniejsze.

Czytaj więcej...