Sukces Grupy Preteksty na Mazowieckim Festiwalu Teatrów Amatorskich

  • Urszula Kosieradzka. Zdjęcia: Janusz Mazurek oraz archiwum grupy

Czytaj więcej...19. Mazowiecki Festiwal Teatrów Amatorskich odbył się 15 czerwca. Uczestnikami były zespoły, które są finalistami konkursów teatralnych z tego roku. Grupa Preteksty z I Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Sokołowie Podlaskim współpracująca z Sokołowskim Ośrodkiem Kultury została zakwalifikowana jak laureat Srebrnej Maski I stopnia. Zespół został doceniony przez jurorów, którzy nagrodzili młodych artystów II miejscem. Teatry oceniała Komisja Artystyczna: Magdalena Warzecha, Rafał Fudalej oraz Sławomir Krawczyński.

Czytaj więcej...

Rewelacyjne starty zawodników z Sokołowskiej Sekcji Karate Kyokushin OKKK

  • Radosław Grabowski

Czytaj więcej...Ostatnie wiosenne starty w zawodach karate kyokushin to pasmo sukcesów, szczególnie dziewcząt, chociaż nie zabrakło też i dobrych wyników chłopców. Od udanego startu w makroregionie wschodnim upłynęło 2 miesiące i w tym czasie zawodnicy z Sokołowa Podlaskiego wzięli udział w sześciu ważnych imprezach: Mistrzostwa Makroregionu Wschodniego federacji Oyama Karate w Białymstoku 30.03.2019, Lidze Pomarańczowych Pasów w Górze Kalwarii 28.04.2019, Międzynarodowym Turnieju IkO Matsushima w Wasilkowie 05.05.2019, XX Ogólnopolskim Turnieju Kyokushin WKB w Józefowie 11.05.2019, XV Ogólnopolskim Turnieju KyokushinRyu w Ostrowi Mazowieckiej 01.06.2019, Mistrzostwach Europy KWU w Berlinie 28.05.2019 oraz Mistrzostwach Województwa w Kata 08.06.2019. Tylko start w Berlinie nie przyniósł medali, ale to była górna półka zawodników.

Czytaj więcej...

Czerwcowe sokołowskie kryminałki

  • Jakub Więsak

Czytaj więcej...16 czerwca około godziny 15.50 w miejscowości Kowiesy DK 63 doszło do zderzenia dwóch pojazdów. Na miejscu policjanci ustalili, że kierujący pojazdem marki VW Golf, podczas włączania się do ruchu, nie ustąpił pierwszeństwa kierującemu toyotą. Na szczęście w wyniku tego zdarzenia nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń ciała. Obaj kierujący byli trzeźwi. Sprawca kolizji został ukarany mandatem.

Czytaj więcej...

W I Liceum podsumowano konkursy powiatowe

  • Katarzyna Skibniewska; Fot. Bartłomiej Zawadzki

Czytaj więcej...Podsumowanie kolejnej edycji Powiatowych Konkursów Przedmiotowych dla gimnazjalistów i uczniów szkół podstawowych odbyło się 12 czerwca. Organizatorem konkursów jest I Liceum Ogólnokształcące im. M. Skłodowskiej- Curie pod patronatem Starosty Sokołowskiego. Nagrody ufundowane przez Zarząd Powiatu Sokołowskiego dla laureatów 13 konkursów przedmiotowych wręczyła pani Elżbieta Sadowska, Starosta Sokołowski wspólnie z panią Teresą Oliwińską, dyrektor I LO w Sokołowie Podlaskim.

Czytaj więcej...