Wydawnictwo Skarpa Warszawska poleca kryminał Idy Żmiejewskiej: Warszawianka 2024

warszawiankaWarszawa. 1885 rok. Pewnej listopadowej nocy znany adwokat zostaje zamordowany w miejskim burdelu. Rusza śledztwo w sprawie jego śmierci. Sprawę – wraz z sędzią śledczym – prowadzi młody rosyjski policjant, który zaledwie przed kilkoma dniami przyjechał do Warszawy z Petersburga. Policjant podczas wykonywania obowiązków, poznaje córkę zmarłego. Mimo początkowej niechęci, między młodymi nawiązuje się nić porozumienia, która z czasem przeradza się w poważne uczucie. Problem tkwi jednak w tym, że panna ma narzeczonego-socjalistę, który czeka w Cytadeli na proces, zaś związki polsko-rosyjskie są w Nadwiślańskim Kraju uznawane niemal za zdradę...

***

Ida Żmiejewska - pasjonatka historii XIX wieku. Varsavianistka. Autorka kryminałów retro i powieści historyczno-obyczajowych. Za debiutancką „Warszawiankę” otrzymała w 2020 roku Nagrodę Specjalną im. Janiny Paradowskiej na 17. Międzynarodowym Festiwalu Kryminału we Wrocławiu, nominowana do Nagrody Wielkiego Kalibru.Jej publikacje można znaleźć m.in. w czasopismach „Skarpa Warszawska”, „Science Fiction, Fantasy & Horror”, „Esensja” i „Qfant”. Doradczyni zawodowa i fanka skoków narciarskich – prezesuje Oficjalnemu Fanklubowi Dawida Kubackiego. Mieszka w Warszawie.

***

warszawiankaIda Żmiejewska 

Warszawianka 2024

ISBN 978-83-8329-420-9 cena: 28,40 zł
Stron 416 Okładka miękka ze skrzydełkami
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
Agencja Wydawniczo – Reklamowa Skarpa Warszawska Sp. z o.o.
03-475 Warszawa ul. Borowskiego 2 lok. 24
tel./fax.: +48 22 416 15 81
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.skarpawarszawska.pl