Wydawnictwo Marginesy poleca powieść Ulf Kvensler: Sarek

Sarek1Nawet w dzikich ostępach człowiek bywa bardziej przerażający niż bezwzględna przyroda.

 

Troje przyjaciół wyjeżdża co roku na tygodniową wędrówkę po górach. Na tegoroczną wyprawę zabierają nowego chłopaka Mileny. Z początku Jacob wydaje się w porządku, choć Anna, prawniczka, nie może oprzeć się wrażeniu, że skądś go zna. Jacob zaczyna też dominować grupę. Nalega na przykład, żeby zmienili cel podróży i pojechali na dzikie tereny Parku Narodowego Sarek, rozległy obszar na północy Szwecji. To cud przyrody: góry, lodowce, jeziora i rzeki. Jest tylko pewna niedogodność: telefony nie mają tam zasięgu, a poza tym teren jest odpowiedni tylko dla doświadczonych wspinaczy i nie można się tam dostać bez helikoptera. Wędrówka szybko zmienia się w koszmar. Napięcia rosną, a podróż staje się coraz trudniejsza. Decyzja o zabraniu ze sobą Jacoba przynosi skutki, które na zawsze odmienią życie uczestników wycieczki. Czy wszyscy wrócą z wyprawy?


Jedna z najlepszych powieści sensacyjnych, jakie czytałam.

Camilla Grebe, pisarka

***

Ulf Kvensler (ur. 1968) ma za sobą długą i pełną sukcesów karierę scenarzysty. Jest twórcą i głównym scenarzystą takich seriali jak "Solsidan", "Restauracja, Molanders" oraz "Om Stig Petrés hemlighet". Jego pierwsza powieść, "Sarek", została w 2022 roku nominowana do nagrody literackiej Stowarzyszenia Kształcenia Dorosłych, do nagrody Książka Roku oraz do nagrody za debiut roku na festiwalu kryminałów Crimetime. Otrzymała nagrodę Szwedzkiej Akademii Kryminału za najlepszy debiut. 

***

szarekUlf Kvensler

Sarek

Wydawnictwo Marginesy Sp. z o.o.
ISBN 978-83-67859-96-7 cena: 38,40 zł
Stron 432 Okładka miękka ze skrzydełkami
Kategoria: Literatura piękna
01-527 Warszawa ul. Mierosławskiego 11a
tel./fax.: +48 22 663 02 75
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
https://marginesy.com.pl