Wydawnictwo Marginesy poleca powieść Radosława Piwowarskiego: Lekcje seksu doktora Alzheimera

miloscOn, Adam, stary aktor – celebryta u schyłku dnia, zaciekle walczący o cichnące oklaski recytowaniem wierszy po szkołach i świetlicach. Kiedyś macho, który uszczęśliwił setki kobiet, teraz już "lew w zimie”. Ona, Helena, kobieta po przejściach, emerytowana nauczycielka, matka nieświadoma klęski, w cieniu ekspansywnej siostry. Pomiędzy Heleną a Adamem rozpętuje się pandemonium: biją pioruny, rozstępuje się ziemia, ukazuje się tęcza, spada wiosenny deszcz.

Świat zmienia się coraz szybciej i ludzie do niedawna traktowani jak starcy nie mają zamiaru odpuszczać. Jedyną wartością nieulegającą przedawnieniu, najbardziej poszukiwaną na świecie, jest miłość. Jako najlepiej sprzedający się towar jest wszędzie – w sztuce, mediach, handlu, marzeniach. Ci, nie tak dawno uważani za starych, teraz z postępem medycyny, zmianami obyczajowości i łatwością w dostępie do intensywnego życia, nie tylko stają się młodsi. Chcą więcej. Czują, że prawdziwą młodość zapewnia miłość.

Ceniony reżyser Radosław Piwowarski napisał opowieść o miłości i namiętności – dla tych, co swoje już przeżyli, ale są jeszcze głodni. Którym życie dało w kość, ale ich nie złamało. Powieść przywracającą nadzieję, że wszystko się może jeszcze zdarzyć i o wierze, że nigdy nie jest za późno.


***

Radosław Piwowarski (ur. 1948) – reżyser filmowy i teatralny, scenarzysta, pisarz. Zadebiutował filmem "Yesterday" (1984), za który otrzymał min. nagrodę FIPRESCI na festiwalu w Wenecji. Stworzył także "Pociąg do Hollywood"(Nagroda Publiczności na Międzynarodowym Festiwalu w Orleanie ), "Kochankowie mojej mamy" (nagrody za scenariusz oraz reżyserię na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych) czy "Marcowe migdały"(m.in. Nagroda Międzynarodowego Forum Kultury). W jego filmach debiutowali m.in. Joanna Pacuła, Jolanta Fraszyńska, Katarzyna Figura, Maria Seweryn, Anna Przybylska, Piotr Siwkiewicz, Andrzej Zieliński, Robert Gonera. Jest autorem lub współautorem znanych seriali; kultowego Jana Serce, Stacyjki, Palce lizać, Złotopolskich, Na dobre i złe czy Szpilek na Giewoncie. Lekcje seksu doktora Alzheimera to debiut powieściowy, do którego zmierzał przez wiele lat. 

***

lekcjeRadosław Piwowarski

Lekcje seksu doktora Alzheimera

Wydawnictwo Marginesy Sp. z o.o.
ISBN 978-83-67790-60-4 cena: 49,90 zł
Stron 320 Okładka miękka ze skrzdełkami
Kategoria: Literatura piękna
01-527 Warszawa ul. Mierosławskiego 11a
tel./fax.: +48 22 663 02 75
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
https://marginesy.com.pl