Wydawnictwo Luna przedstawia kryminał Katy Hays: Domek z kart

domekOszałamiająca powieść, która zachwyci czytelników TAJEMNEJ HISTORII Donny Tartt oraz fanów filmu UTALENTOWANY PAN RIPLEY.

 

Muzeum skrywające tajemnice gotyckich opactw. Talia tarota, od wieków uważana za zaginioną. I ogród pełen zabójczych roślin. Czy istnieje lepsze miejsce dla mrocznej intrygi kryminalnej?
Przekonajcie się sami i sięgnijcie po hipnotyzującą powieść w klimacie dark academia.

Ann Stilwell przybywa do Nowego Jorku w nadziei, że spędzi wakacje, pracując w Metropolitan Museum of Art.
Tymczasem zostaje oddelegowana do oddziału The Cloisters, muzealnego zespołu klasztorów i ogrodów,
słynącego ze swoich zbiorów sztuki średniowiecznej i renesansowej.
Dziewczyna dołącza do wąskiego kręgu charyzmatycznych, acz tajemniczych badaczy. Chętnie daje się ponieść ich niekiedy dziwacznym teoriom, głoszonym między innymi przez kustosza muzeum, który ma bzika na punkcie tarota i głęboko wierzy w możliwość przepowiadania przyszłości.
Kiedy jednak znajduje zagadkową, uważaną za zaginioną, piętnastowieczną talię kart pochodzącą z Italii, nagle zostaje wplątana w niebezpieczną grę, w której kluczową rolę odgrywają władza, toksyczna przyjaźń i ambicja.
A gdy ta gra wymyka się spod kontroli,Ann musi zdecydować, komu zaufać… Splendor, władza, nieodparty urok i ambicja…

"Domek z kart" to powieść wymykająca się klasyfikacji gatunkowej, łącząca elementy niepokojącego thrillera z niezwykłym kunsztem eleganckiej prozy literackiej.
Opowieść o ambicji, zazdrości, akademickiej obsesji i bezwzględnym dążeniu do celu.
Klimat tej książki odurza jak wiekowe wino… Dodajcie do tego karty tarota i morderstwo…
W tej powieści wszystko się zgadza! 

***

To opowieść o okultyzmie, obsesji i morderczych sekretach. Czy pozwolisz, by karty zdecydowały o twoim losie, czy też wolisz ukuć swoje własne przeznaczenie?

The Nerd Daily

***

Akademicka zazdrość i renesansowa magia to alchemiczna mieszanka wybuchowa. Przynosząca satysfakcję, brutalna opowieść o zabójczej ambicji w jednym z najsłynniejszych muzeów na świecie. 

The Guardian

***


Młoda akademiczka dostaje szansę zbadania ezoterycznych tajemnic renesansu. Ale okazuje się, że prowadzą one do sekretów skrywanych przez współczesność.Kirkus’s Reviews
W tej książce sam Los jest głównym zegarmistrzem nakręcającym sprężynę napięciaI

’ve Read This

***

Jest to debiut literacki Katy Hays, wykładowczyni historii sztuki. Swoją pasję i wiedzę przeniosła na strony DOMKU Z KART tworząc wyjątkową opowieść pełną ciekawostek dotyczących najwspanialszego muzeum średniowiecza - THE CLOISTERS oraz historii tarota i okultyzmu, utrzymaną nieco w klimacie dark academia.

***

domek1Katy Hays

Domek z kart

WYDAWNICTWO LUNA
Inprint Wydawnictwa Marginesy Sp. z o.o.
ISBN 978-83-67996-23-5 cena:54,90 zł
Stron 400 Okładka miękka ze skrzydełkami
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
01-527 Warszawa ul. Mierosławskiego 11a
tel./fax.: +48 22 663 02 75
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
wydawnictwoluna.pl