Aby dzieciństwo było dzieciństwem

majaW przyszłym roku Maja z Pasieki Otfinowskiej na Małopolsce będzie miała 8 lat. Dziewczynka ma tylko połowę lewej ręki, a prawa ma cztery paluszki. Tylko dwa są zrośnięte. Nóżki ma króciutkie i niefunkcjonalne, a bioderka sztywne. Mama Mai samotnie opiekuje się córką i czwórką jej rodzeństwa. Swoje życie całkowicie podporządkowała dzieciom, ale bardzo potrzebuje wsparcia.

Maja, mimo braku kończyn, jest szczęśliwym dzieckiem, pełnych pasji – mówi pani Małgorzata. - Na co dzień uczęszcza do przedszkola w Tarnowie, w którym są przyjmowanie jedynie dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności. Tam mała ma zapewnioną rehabilitację oraz logopedę. Porusza się na wózku inwalidzkim, co nie przeszkadza jej być dzieckiem ruchliwym i bardzo pogodnym.

W domu dziewczynka bardzo lubi przyglądać się starszej siostrze, która gra na perkusji i sama zaczyna tworzyć muzykę. Aby jednak Maja mogła w przyszłości grać na jakimkolwiek instrumencie z pewnością przydałyby się jej dopasowane protezy rączek. Maya bardzo interesuje się także jazdą konną, ale swoich marzeń nie może spełnić bez odpowiednio dopasowanego siodła. Chodzi o to, że nóżki dziewczynki uniemożliwiają jej trzymanie się na koniu w tradycyjny sposób.

Mama Maji nie pracuje. Musi zajmować się dziećmi, głównie niepełnosprawną dziewczynką. Utrzymuje dzieci z zasiłku opiekuńczego oraz zasiłek pielęgnacyjny Przy samodzielnej opiece nad nastolatkami oraz bliźniaczkami, te dochody są za niskie.

Marzy jedynie, żeby córka miała piękne dzieciństwo. Aby mogła rozwijać się i w przyszłości być samodzielna. Spełnijmy wspólnie marzenie Pani Małgorzaty i jej córki. Postarajmy się zebrać środki na dalszą rehabilitację, która jest bardzo Mai potrzebna dla zachowania dobrej aktywności fizycznej oraz rozwijanie swoich pasji. Na pewno potrzebny będzie także zakup odpowiedniego sprzętu do ćwiczeń w domu zakup wózka elektrycznego dobrej klasy, doposażenie pomieszczeń.

Nie ma większej miłości, niż swoje życie bezgranicznie poświęcić dzieciom. Zwłaszcza takim, jak Maja. Pomóżmy im! Pamiętajmy, że dobro zawsze powraca… Najczęściej w najmniej oczekiwanym momencie.

Wpłat prosimy dokonywać na subkonto z dopiskiem "Pomoc dla Mai Szlachta.

Do wpłat krajowych: ING BANK 76 1050 1764 1000 0090 3087 9689,

Do zagranicznych Swift: INGBPLPW PL 54 1050 1764 1000 0090 3087 9697.

Mile widziany jest też Wasz 1,5% podatku. W rozliczeniu PIT należy wpisać numer KRS 0000 518 797, a w rubryce cel szczegółowy: "Pomoc dla Mai Szlachta”.