Kryminałki

polis1 stycznia br w Sokołowie Podlaskim na ul. Kosowskiej policjanci zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki BMW. Podczas czynności okazało się, że kierujący 33 latek znajduje się w stanie nietrzeźwości miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Za popełnione przestępstwo mężczyzna odpowie przed Sądem. 

***

30 grudnia w Sokołowie Podlaskim w rejonie Zakładów Mięsnych Sokołów doszło do zdarzenia drogowego. Z ustaleń policjantów wynika, że kierujący pojazdem ciężarowym wraz z naczepą podczas parkowania w zatoce postojowej nie zachował należytej ostrożności i uderzył w prawidłowo zaparkowany pojazd marki Toyota. Sprawca został ukarany mandatem karnym. 

***

30 grudnia około godziny 14.30 doszło do zdarzenia drogowego w Walerowie. Interwencję zgłosił właściciel posesji z uwagi na uszkodzenie ogrodzenia przez kierującego Mazdą 46-latka. Będący na miejscu policjanci zbadali stan trzeźwości mężczyzny po czym okazało się, że posiada on ponad promil alkoholu w organizmie. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości w ruchu lądowym oraz za uszkodzenie ogrodzenia 46-latek stanie przed Sądem. 

***

27 grudnia 2021 roku w Sokołowie Podlaskim w rejonie Dworca PKS doszło do kolizji, w której udział wziął samochód osobowy marki Renault oraz autobus. Z ustaleń policjantów wynika, że kierująca pojazdem Renault wykonując manewr cofania nie zachowała należytych środków ostrożności i uderzyła w prawidłowo jadący autobus. Na sprawczynię nałożono mandat karny.

***

24 grudnia około godziny 21.00 w Sokołowie Podlaskim na ulicy Wesołej doszło do zdarzenia drogowego, w którym brał udział radiowóz sokołowskiej Policji. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący radiowozem policjant najprawdopodobniej zasłabł podczas jazdy, następnie  wjechał do rowu, gdzie uderzył w betonowy przepust. Obaj policjanci oczywiście byli trzeźwi. W wyniku tego zdarzenia żaden z funkcjonariuszy nie doznał obrażeń zagrażających życiu. Aktualnie prowadzone są czynności wyjaśniające szczegółowe okoliczności tego zdarzenia.

***

23 grudnia w KPP Sokołów Podlaski zostały złożone dwa zawiadomienia o przestępstwie dotyczące wyłudzenia pieniędzy metodą na BLIK. Sprawca podszywając się za znajomego osoby zgłaszającej przy wykorzystaniu komunikatora nawiązuje kontakt, a następnie pod pozorem pożyczki nakłania ją do udostępnienia kodu BLIK. W ten sposób  przestępca szybko zdobywa od kilkuset złotych do nawet kilku tysięcy złotych. Sprawcy niewątpliwie wykorzystują łatwowierność i chęć pomocy osób po drugiej stronie ekranu i niestety w łatwy sposób ograbiają z oszczędności. Proces ten napędza spiralę przestępstw internetowych, z uwagi na łatwy przychód i częstą  niemożność wykrycia sprawcy czynu karalnego.  

***

22 grudnia w Repkach policjanci z miejscowego Posterunku Policji ujawnili mężczyznę siedzącego na poboczu drogi. Mężczyzna był pod działaniem alkoholu. Ustalili, że nie mogą go pozostawić w m-cu zamieszkania z uwagi na panujące niskie temperatury. Mężczyzna został  przewieziony do placówki zapewniającą opiekę osobom potrzebującym. 

21 grudnia około 17.30 w Nowych Mursach gm. Sterdyń doszło do kolizji drogowej. Kierująca pojazdem marki Citroen nie ustąpiła pierwszeństwa kierującej Volkswagenem Golfem doprowadzając do zderzenia. Sprawczynię ukarano mandatem karnym.

***

20 grudnia około godziny 14.00 w m-ci Kowiesy ze skrzyni ładunkowej pojazdu ciężarowego marki MAN spadła bryła lodu, która uderzyła w pojazd marki Skoda. Konsekwencją uderzenia było zbicie szyby czołowej w osobówce. Kierujący byli trzeźwi. Na sprawcę nałożono mandat karny.