Kryminałki

polis24 grudnia około godziny 21.00 w Sokołowie Podlaskim na ulicy Wesołej doszło do zdarzenia drogowego, w którym brał udział radiowóz sokołowskiej Policji. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący radiowozem policjant najprawdopodobniej zasłabł podczas jazdy, następnie  wjechał do rowu, gdzie uderzył w betonowy przepust. Obaj policjanci oczywiście byli trzeźwi. W wyniku tego zdarzenia żaden z funkcjonariuszy nie doznał obrażeń zagrażających życiu. Aktualnie prowadzone są czynności wyjaśniające szczegółowe okoliczności tego zdarzenia. 

***

23 grudnia w KPP Sokołów Podlaski zostały złożone dwa zawiadomienia o przestępstwie dotyczące wyłudzenia pieniędzy metodą na BLIK. Sprawca podszywając się za znajomego osoby zgłaszającej przy wykorzystaniu komunikatora nawiązuje kontakt, a następnie pod pozorem pożyczki nakłania ją do udostępnienia kodu BLIK. W ten sposób  przestępca szybko zdobywa od kilkuset złotych do nawet kilku tysięcy złotych. Sprawcy niewątpliwie wykorzystują łatwowierność i chęć pomocy osób po drugiej stronie ekranu i niestety w łatwy sposób ograbiają z oszczędności. Proces ten napędza spiralę przestępstw internetowych, z uwagi na łatwy przychód i częstą  niemożność wykrycia sprawcy czynu karalnego.  Dlatego apelujemy!Nie daj się nabrać! Kiedy otrzymasz taką wiadomość nie prowadź dalszej konwersacji. Najlepiej od razu zweryfikuj wiadomość w której znajomy prosi cię o pożyczkę np. dzwoniąc do niego.  Rutyna i zamyślenie może doprowadzić cię do utraty dużej ilości pieniędzy, którą skrupulatnie oszczędzałeś/aś. Nie pozwól aby przestępca cieszył się gotówką pozyskaną z przestępstwa. 

***

22 grudnia w Repkach policjanci z miejscowego Posterunku Policji ujawnili mężczyznę siedzącego na poboczu drogi. Mężczyzna był pod działaniem alkoholu. Ustalili, że nie mogą go pozostawić w m-cu zamieszkania z uwagi na panujące niskie temperatury. Mężczyzna został  przewieziony do placówki zapewniającą opiekę osobom potrzebującym. Pamiętaj! Kiedy zauważysz osobę, której zachowanie wskazuje, że jest przemarznięta, głodna, czy jest osobą bezdomną powiadom o tym służby, które podejmą działania mające na celu uchronić osobę przed zamarznięciem. Jeden gest  może ocalić ludzkie życie.

***

21 grudnia około 17.30 w Nowych Mursach gm. Sterdyń doszło do kolizji drogowej. Kierująca pojazdem marki Citroen nie ustąpiła pierwszeństwa kierującej Volkswagenem Golfem doprowadzając do zderzenia. Sprawczynię ukarano mandatem karnym. 

***

20 grudnia około godziny 14.00 w m-ci Kowiesy ze skrzyni ładunkowej pojazdu ciężarowego marki MAN spadła bryła lodu, która uderzyła w pojazd marki Skoda. Konsekwencją uderzenia było zbicie szyby czołowej w osobówce. Kierujący byli trzeźwi. Na sprawcę nałożono mandat karny.