Przedświąteczne kryminałki

polis17 grudnia około godziny 21.00 w Kupientynie policjanci z Posterunku Policji w Sterdyni zatrzymali do kontroli drogowej pojazd kierowany przez 39-letnią kobietę. Podczas czynności okazało się, że kierująca wylegitymowała się policjantom podrobionym blankietem prawa jazdy. Za posłużenie się jako autentycznym podrobionym dokumentem prawa jazdy kobieta usłyszała zarzuty. Po czynnościach została zwolniona.  Kobiecie grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

***

16 grudnia około godziny 19.00 na ulicy Repkowskiej w Sokołowie Podlaskim w rejonie stacji benzynowej doszło do potrącenia pieszego. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierująca Toyotą Avensis potrąciła  przechodzącego przez jezdnię 68-letniego mężczyznę. Pieszy z uwagi na obrażenia jakich doznał zmarł w szpitalu.  Na miejscu wykonane zostały czynności procesowe w celu wyjaśnienia okoliczności tego nieszczęśliwego zdarzenia. Dlatego apelujemy o rozwagę zarówno do pieszych jak i kierujących! W porze zimowej kiedy szybko się ściemnia jako pieszy zadbaj o to, aby być widocznym dla innych uczestników ruchu drogowego. Kamizelka odblaskowa, odblask czy latarka mogą uratować  życie. Natomiast kierowcy – pamiętajmy, że chwilowa nieuwaga, nadmierna prędkość, czy też niekorzystne warunki atmosferyczne mogą przyczynić się do tragicznego wypadku. 

***

15 grudnia w godzinach porannych na parkingu przy Zakładach Mięsnych „Sokołów” w Sokołowie Podlaskim doszło do kolizji drogowej dwóch pojazdów. Kierująca pojazdem Audi nie zachowała bezpiecznego odstępu od pojazdu Toyota Avensis, w wyniku czego doprowadziła do zderzenia. Uczestnicy tego zdarzenia byli trzeźwi. Na sprawcę kolizji nałożono mandat karny. 

***

14 grudnia około godziny 11.00 policjanci z Posterunku Policji w Kosowie Lackim udali się do mężczyzny zamieszkałego na terenie  działań  Posterunku, z uwagi na konieczność wykonania z nim czynności, a mianowicie mężczyzna musiał być zatrzymany i doprowadzony do miejscowej Prokuratury. Funkcjonariusze z PP Kosów Lacki dobrze wiedzieli, że mężczyzna znajduje się w domu i celowo nie otwiera im drzwi. Na pomoc policjantom przybyli strażacy z PSP w Sokołowie Podlaskim, którzy otworzyli drzwi do domu 49-latka. Kiedy policjanci mogli już wejść do wnętrza domu zobaczyli, że mężczyzna, którego muszą zatrzymać trzyma w ręku nóż. Na początku mężczyzna oblał jednego z policjantów substancją przypominającą alkohol, a następnie ruszył w jego kierunku z nożem. Dzięki sprawnemu obezwładnieniu 49-latka policjanci zapobiegli tragedii. Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Sokołowie Podlaskim. Na miejscu zostały wykonane oględziny. Mężczyzna za czynną napaść na funkcjonariusza publicznego odpowie przed Sądem. 

***

14 grudnia w Repkach policjanci z sokołowskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Audi . Podczas czynności policjanci ujawnili, że kierujący 32-latek znajduje się w stanie po użyciu alkoholu. Miał blisko pół promila alkoholu w organizmie. Policjanci udaremnili mężczyźnie dalszą jazdę. Za wykroczenie które popełnił mężczyzna grozi mu 6 miesięcy zakazu prowadzenia pojazdów oraz grzywna.