Mazowiecka Liga Karate, Warszawa 12.11.2023

6kNa turniej zgłosiło się 270 zawodników z 20 klubów karate. Turniej przygotował klub Stowarzyszenie SMOK przy współpracy z Okręgowym Związkiem Karate Kontaktowego Województwa Mazowieckiego . Zawody odbywały się w trzech formułach: lekki kontakt, semi kontakt oraz all kick. Nasi zawodnicy startowali tylko w formule all kick, która pozwala na stosowanie mocnych technik. W zawodach brali udział zawodnicy w wieku 7-11 lat. 

1kNasi zawodnicy mimo, że startowali w tylko jednej formule, to wywalczyli w klasyfikacji drużynowej 6 miejsce na 20 klubów uczestniczących w zawodach. Zabrakło co prawda złotych medali, jedynie Michał Księżopolski stanął na pierwszym miejscu. Jednak aż sześciu zawodników walczyło w finale: Damian Cymerman, Anita Mariańska, Miłosz Szymański, Izabella Karp, Kacper Frąckiewicz i Aleksander Prokopczuk. Również szóstka zawodników stanęła na podium na trzecim miejscu: Emila Gumowska, Lena Frąckiewicz, Szymon Niemierka, Gabriela Iwanowska, Filip Duchnowski, Adam Rostkowski. 

Turniej stał na wysokim poziomie i o każde miejsce medalowe trzeba było mocno walczyć. Podczas zawodów sensei Radosław Grabowski sędziował jako sędzia główny jednej z mat. Tym razem w role sekundantów wcielili się rodzice zawodników.

8k9k2k3k4k5k