Rodzinny piknik historyczny w militarnym stylu!

Plakat piknikW najbliższą niedzielę (8 października) na uczestników Rodzinnego Pikniku Historycznego pt. „Strzał w 10-tkę” czeka moc militarnych i sportowych atrakcji. W programie wydarzenia odbywającego się na terenie Podlaskiego Muzeum Historii Militarnej i Użytkowej znalazły się m.in. pokazy strażackie, dynamicznych czołgów, konkursy sportowe czy występy wokalne. Wstęp jest bezpłatny.

Zbliża się wydarzenie, które powinno zainteresować zarówno miłośników wszelkich militariów, jak i całe rodziny. W najbliższą niedzielę na terenie znajdującego się we wsi Bielany-Wąsy Podlaskiego Muzeum Historii Militarnej i Użytkowej odbędzie się otwarty dla wszystkich piknik historyczny pt. „Strzał w 10-tkę”. Start wydarzenia zaplanowano na godzinę 11:00, a w jego programie znalazło się szereg atrakcji zarówno dla dorosłych, jak i dzieci.

Z myślą o tych, którzy pasjonują się kwestiami wojskowymi, przewidziano niezwykle atrakcyjne dla oka pokazy dynamicznych czołgów, innego sprzętu wojskowego oraz wozów strażackich. Na uczestników pikniku czeka też szereg konkursów wymagających tężyzny fizycznej oraz sprawności. Na terenie muzeum pojawi się bowiem ścianka wspinaczkowa, strzelnica do paintball czy gigantyczne kręgle. Na tym nie kończą się jednak niespodzianki związane ze współzawodnictwem. Będzie można spróbować także swoich sił w konkursie nalewania wody ze specjalnego nalewaka OSP (Ochotniczej Straży Pożarnej).  W programie znalazły się też konkursy rodzinne, takie jak: jazda rowerem, okulary VR czy strzały na bramkę.

Nie zapomniano także o najmłodszych uczestnikach. Specjalnie dla nich na terenie miasteczka pojawią się wielkie dmuchańce oraz inne stacje z atrakcjami, m.in. malowanie buziek, zaplatanie kolorowych warkoczyków, robienie czasowych tatuaży czy fotobudka.

PiknikNa pikniku nie zabraknie również smacznego, domowego jedzenia. Serwowane będą pyszne posiłki przygotowane przez Koła Gospodyń Wiejskich. Gwoździem programu będą dwa koncerty. Najpierw na scenie pojawi się pochodzący z Sokołowa Podlaskiego zespół disco-polo Skay’s, znany z takich przebojów jak:  "Cudowna jak sen", "Tylko Ty" czy "Dyskoteka". O dobre samopoczucie uczestników zadba też druga gwiazda pikniku. Verva, bo o nim mowa, to lokalny zespół grający zarówno polskie, jak i zagraniczne hity, gwarantujące dobrą, taneczną zabawę.

Piknik odbędzie się na terenie Podlaskiego Muzeum Historii Militarnej i Użytkowej we wsi Bielany-Wąsy, znajdującej się w bliskim sąsiedztwie Sokołowa Podlaskiego, Węgrowa czy Siedlec.
Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.