Wydawnictwo Studio O'Rety poleca thriller Izabeli Szylko: Poszukiwacze Siódmej Księgi

TajemnicaLondyński prawnik Jerzy Adams przyjeżdża do Krakowa na pogrzeb babki. Spotkanie z Alicją, prowadzącą poszukiwania zaginionej księgi rękopisu De revolutionibus Mikołaja Kopernika sprawia, że jego uporządkowane życie zamienia się w ryzykowną przygodę.

Wielki astronom oddał do druku tylko sześć z siedmiu ksiąg swojego dzieła. Dlaczego ukrył ostatnią? Zaszyfrowaną tajemnicę powierzył siedmiu zaufanym osobom, które miały ją ustnie przekazywać kolejnym pokoleniom.
Co skrywa tajna księga? Czy uda się złamać szyfr sprzed pięciuset lat?

Nie tylko Alicja i Jerzy próbują odnaleźć zaginiony rękopis. Na przeszkodzie staje im przeciwnik, który nie zawaha się popełnić zbrodni.

***

Izabela Szylko - dziennikarka, reżyserka, scenarzystka, producentka, nauczycielka, pisarka. Ukończyła studia dziennikarskie na Uniwersytecie Warszawskim, a dyplom reżysera i producenta telewizyjnego uzyskała w Media Production Services (Londyn).

  • Publikowała m.in. tygodniku „Film”, miesięczniku „Kino” i tygodniku „The Warsaw Voice”. W latach 1991 -2001 pracowała w Telewizji Polskiej jako reporter i reżyser filmów dokumentalnych m.in. w programie „Ekspres Reporterów”.
  • Od 2001 – samodzielny producent. Zrealizowała m.in. cykl programów dokumentalnych na zlecenie Amerykańskiej Agencji do Spraw Rozwoju Międzynarodowego (USAID): „Wszystko jest informacją”, „Po powodzi”, „CHF - krok po kroku” oraz kilka dokumentów dla TVP (m.in.  „Najdłuższa podróż Józefa Barana”).
  • W 2003r. jej film "Wiesław Myśliwski - miejsca, których nie ma" zdobył wyróżnienie na festiwalu form dokumentalnych "Nurt" w Kielcach.
  • W 2006 r. jej debiutancka powieść „Madonna z hiacyntem” została nagrodzona w konkursie na powieść kryminalną, organizowanym przez Wydawnictwo „Rzeczpospolita”.
  • W 2008r. zrealizowała debiut fabularny „Niezawodny system” według własnego scenariusza (producent: WFDiF). Film zdobywał nagrody na międzynarodowych festiwalach.
  • W 2014r. jej scenariusz pt. „Łyżeczka” będący adaptacją powieści o tym samym tytule znalazł się w finale konkursu scenariuszowego Script Pro, najważniejszego w Polsce konkursu dla scenarzystów.
  • W 2022r. jej powieść pt. „Dama z blizną" została nominowana do Nagrody Wielkiego Kalibru (długa lista)
  • Nauczycielka kreatywnego pisania w szkole MASZYNA DO PISANIA. Recenzentka scenariuszy i scriptdoctorka. Ostatnio, najczęściej pisarka.

***

TajemnicaIzabela Szylko

Tajemnica Siódmej Księgi. 

Cykl: Siódma księga, tom pierwszy

ISBN 978-83-941369-9-4 cena: 48,30 zł
Stron 348 Okładka miękka ze skrzydełkami
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
Wydawnictwo Studio O'Rety
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.orety.com.pl