Wydawnictwo Studio O'Rety poleca thriller Izabeli Szylko: Tajemnica Siódmej Księgi

poszukiwaczeNowe przygody bohaterów „Poszukiwaczy siódmej księgi”.

Bezcenny rękopis siódmej księgi De revolutionibus Mikołaja Kopernika trafia w ręce amerykańskiego miliardera. On również ma istotne powody, by rozwiązać zagadkę manuskryptu. Problem w tym, że tekst jest zaszyfrowany. Jedynie Alicja mogłaby złamać kod, ale zniknęła. Żeby zmusić dziewczynę do współpracy, trzeba ją najpierw odnaleźć.

Alicja nie może pogodzić się z utratą rękopisu i zdecydowana jest go odzyskać za wszelką cenę. Nieustannie próbuje rozwikłać szyfr Kopernika, starając się jednocześnie umknąć prześladowcom. Ale jak długo można uciekać?
Rozpoczyna się walka z czasem. W tym pojedynku obowiązuje tylko jedna zasada: cel uświęca środki.

Co takiego Kopernik ukrył przed światem? Czy to możliwe, że pozostawił ludzkości jeszcze bardziej rewolucyjne przesłanie, niż to, że Ziemia krąży, a Słońce nie porusza się? Kto pierwszy odkryje jego tajemnicę?

***

Izabela Szylko - dziennikarka, reżyserka, scenarzystka, producentka, nauczycielka, pisarka. Ukończyła studia dziennikarskie na Uniwersytecie Warszawskim, a dyplom reżysera i producenta telewizyjnego uzyskała w Media Production Services (Londyn).

  • Publikowała m.in. tygodniku „Film”, miesięczniku „Kino” i tygodniku „The Warsaw Voice”. W latach 1991 -2001 pracowała w Telewizji Polskiej jako reporter i reżyser filmów dokumentalnych m.in. w programie „Ekspres Reporterów”.
  • Od 2001 – samodzielny producent. Zrealizowała m.in. cykl programów dokumentalnych na zlecenie Amerykańskiej Agencji do Spraw Rozwoju Międzynarodowego (USAID): „Wszystko jest informacją”, „Po powodzi”, „CHF - krok po kroku” oraz kilka dokumentów dla TVP (m.in.  „Najdłuższa podróż Józefa Barana”).
  • W 2003r. jej film "Wiesław Myśliwski - miejsca, których nie ma" zdobył wyróżnienie na festiwalu form dokumentalnych "Nurt" w Kielcach.
  • W 2006 r. jej debiutancka powieść „Madonna z hiacyntem” została nagrodzona w konkursie na powieść kryminalną, organizowanym przez Wydawnictwo „Rzeczpospolita”.
  • W 2008r. zrealizowała debiut fabularny „Niezawodny system” według własnego scenariusza (producent: WFDiF). Film zdobywał nagrody na międzynarodowych festiwalach.
  • W 2014r. jej scenariusz pt. „Łyżeczka” będący adaptacją powieści o tym samym tytule znalazł się w finale konkursu scenariuszowego Script Pro, najważniejszego w Polsce konkursu dla scenarzystów.
  • W 2022r. jej powieść pt. „Dama z blizną" została nominowana do Nagrody Wielkiego Kalibru (długa lista)
  • Nauczycielka kreatywnego pisania w szkole MASZYNA DO PISANIA. Recenzentka scenariuszy i scriptdoctorka. Ostatnio, najczęściej pisarka.

***

poszukiwaczeIzabela Szylko

Tajemnica Siódmej Księgi

Cykl: Siódma księga, tom drugi

ISBN 978-83-967164-4-6 cena: 48,30 zł
Stron 320 Okładka miękka ze skrzydełkami
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
Wydawnictwo Studio O'Rety
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.orety.com.pl