Taniej po Podlasiu z PKP Intercity – przewoźnik obniża ceny biletów okresowych!

PKP 31082023 Infografika 1920x1080px obnika cen biletw okresowych1 września PKP Intercity wprowadza rekordowe obniżki cen miesięcznych biletów odcinkowych na Podlasiu. Upust obejmie w sumie 6 odcinków, na których ceny spadną nawet o 85 zł. W województwie podlaskim największa zniżka sięgnie blisko 32 procent. 

PKP Intercity wchodzi w nowy rok szkolny z dużymi obniżkami cen biletów miesięcznych. W ten sposób narodowy przewoźnik chce zachęcić kolejnych pasażerów do wybierania ekologicznego środka transportu jakim jest kolej. Aby zachęcić podróżnych do korzystania z pociągów, PKP Intercity postanowiło uatrakcyjnić ceny biletów okresowych w województwie podlaskim. W efekcie wprowadzono zniżki na 6 odcinkach. Dla mieszkańców Białegostoku i Łap narodowy przewoźnik przygotował obniżkę o wartości 85 zł. Mogą oni kupić bilet miesięczny łączący te miasta o 32 procent taniej względem starej ceny biletu miesięcznego. Na dużych zniżkach skorzystają także mieszkańcy Szepietowa, którzy do Łap dojeżdżać będą o 67 zł taniej. Obniżka pojawi się także na odcinku Szepietowo – Białystok. Pasażerowie podróżujący na tej trasie zapłacą za bilet 50 zł mniej niż przed wprowadzeniem korekty cen. 

Taniej w całej Polsce
Obniżki cen biletów okresowych obejmują 15 województw. Zakres obniżek jest bardzo szeroki, wynosi od 1 zł do 239 zł i zależy od dotychczasowych cen oraz poziomu wypełnienia składów na wybranych trasach. Z nowych cen ucieszą się nie tylko mieszkańcy Podlasia, ale również mieszkańcy województwa świętokrzyskiego i pomorskiego, gdzie obniżki biletów sięgną nawet 60% na niektórych odcinkach. Z kolei pasażerowie z dolnośląskiego, kujawsko-pomorskiego, małopolskiego, mazowieckiego, śląskiego, warmińsko-mazurskiego i wielkopolskiego będą mogli na niektórych odcinkach liczyć na obniżki przekraczające 50%. Zniżka ma znacząco poprawić sprzedaż biletów miesięcznych i wypełnić składy, szczególnie w dni pracujące, kiedy pasażerów jest zwykle mniej.

Zniżki powyżej 100 zł na 190 odcinkach
Na 190 odcinkach PKP Intercity skala obniżki biletów waha się między 100 a 239 zł, a w przypadku 206 odcinków upusty wyniosą między 50-99 zł. Na największą kwotową obniżkę będą mogli liczyć pasażerowie podróżujący na trasie Słupsk – Trójmiasto. Zapłacą oni za bilet miesięczny aż o 239 zł mniej. Jednak wysokie upusty wprowadzono także na trasach: Rzeszów Główny - Przemyśl, gdzie cena biletu spadła o 146 zł, Skarżysko Kamienna - Kielce, ze zniżką na poziomie 117 zł, czy Olsztyn Główny – Toruń, z upustem rzędu 115 zł. Największy procentowy spadek ceny biletu miesięcznego objął odcinek Skarżysko Kamienna – Suchedniów, gdzie obniżka sięgnie 69%, co w przeliczeniu na kwotę daje 184 zł obniżki.

***

PKP IntercityPKP Intercity to największy polski operator kolejowy, który zapewnia komunikację pomiędzy dużymi miastami oraz popularnymi ośrodkami turystycznymi w kraju, łączy mniejsze ośrodki z aglomeracjami, a także umożliwia wygodne podróżowanie po Europie zapewniając mieszkańcom coraz większej liczby miast i miejscowości dostępność komunikacyjną. W ramach rozszerzonej strategii inwestycyjnej „PKP Intercity – Kolej Dużych Inwestycji” do 2030 roku Spółka przeznaczy 27 mld zł na nowoczesny tabor oraz przyjazne środowisku stacje postojowe. W 2030 roku cała flota PKP Intercity będzie nowa lub zmodernizowana, co zapewni wysoki poziom bezpieczeństwa podróży i wygody. Przewoźnik dąży do tego, by oferować pasażerom wysoki oraz powtarzalny standard podróży i intensywnie rozwija ofertę dla pasażerów, by kolej stała się środkiem transportu pierwszego wyboru. Rozwój kolei jako najbardziej ekologicznego środka transportu zbiorowego wpisuje się w założenia Europejskiego Zielonego Ładu. PKP Intercity ma ambicję, aby stać się pierwszym polskim przewoźnikiem pasażerskim, którego działalność będzie neutralna dla klimatu.