Wydawnictwo Skarpa Warszawska poleca powieść Roberta Forysia: Słowianie. Pomruk burzy

sowianieGdy bogowie śpiewają wojenne pieśni, ludzie słyszą je jako pomruk burzy. Ciemysł, Geślarz i Miecław trafiają do Truso jako niewolnicy, ale gdy na gród napadają Prusowie, druhowie zabijają strażników i odzyskują wolność. Dostawszy się na pokład łodzi docierają morzem do Wolina, gdzie natykają się na sługi księcia Lestka i jarla Haralda. Wdawszy się w awanturę zmuszeni są w pośpiechu opuścić kupiecki gród, mając za plecami pościg nieprzyjaciela. Księża Gorka przybywa w niewoli, pokonana i poniżona. Niespodziewanie zyskuje sojuszniczkę w Nasławie. Pasierbica knuje intrygę, która może odmienić jej los... Jormir Pomrok popada w dawne nawyki, w jego cieniu kroczy zniszczenie i śmierć. Napadnięty przez wrogów zmuszony jest stoczyć pojedynek na śmierć i życie. 

Intrygi, zazdrość, gniew i zbrodnia, człowiek który chce władać innymi, gotów jest popełnić wszystkie te grzechy. Zwłaszcza, gdy wywodzi się z rodu Piasta.

***

Robert Foryś, z wykształcenia archeolog, ale również pisarz. Znany jest przede wszystkim jako autor fantastyki i historycznych powieści przygodowych. Szczególną popularność przyniósł mu cykl "Słowianie", choć już wcześniej nazwisko Forysia dobrze znane było wielbicielom polskiej fantasy. Jest on bowiem również autorem powieści i opowiadań o Joachimie Hirszu, instygatorze ich królewskich Mości, oraz postapokaliptycznej serii o Vincencie Sztejerze.

Pisarz przyszedł na świat w 1973 roku w Warszawie. W czasie studiów archeologicznych zainteresował się demonologią Słowian i Bałtów oraz pogańskimi obrzędami magicznymi. Fascynacje te odzywają się głośnym echem w jego literackiej twórczości.

Jak sam mówi, jest cynikiem z życiorysem pełnym błędów i wypaczeń. Poprawność polityczna nie należy do jego zasadniczych cnót. Prywatnie lubi wyzwania, literaturę i... kobiety. Jest szczęśliwym ojcem.

Zadebiutował powieścią "Za garść czerwońców" wydaną w 2009 roku nakładem wydawnictwa SuperNowa. Była to pierwsza część cyklu o Joachimie Hirszu. Kontynuacja ukazała się już kolejnego roku. Była to powieść "Początek nieszczęść królestwa".

W cyklu "Słowianie" Robert Foryś roztacza przed nami pasjonującą panoramę kształtującego się za czasów Mieszka państwa Polan. To książki pełne intryg, pojedynków i zaskakujących zwrotów akcji, od których nie sposób się oderwać.

***

sowianieRobert Foryś

Słowianie. Pomruk burzy

ISBN 978-83-8329-210-6 cena: 30,40 zł
Stron 352 Okładka miękka
Kategoria: Powieść przygodowa
Agencja Wydawniczo – Reklamowa Skarpa Warszawska Sp. z o.o.
03-475 Warszawa ul. Borowskiego 2 lok. 24
tel./fax.: +48 22 416 15 81
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.skarpawarszawska.pl