Wydawnictwo Skarpa Warszawska zaprasza na opowieści o „wszystkich miejscach w stolicy związanych ze sportem"

meczPod iloma adresami mieszkał i do których lokali chadzał Kazimierz Deyna? Jak skończyło się spotkanie rodziny Kazimierza Górskiego z bandytą Paramonowem? Czym był „gabinet przeciwwstrząsowy" w Hali Gwardii? Członkiem którego warszawskiego klubu był Leopold Tyrmand? W jaki sposób pisarz Stanisław Dygat przyczynił się do zwycięstwa Legii nad Saint-Étienne? Dlaczego trybuny stadionu Skry mają kształt podkowy? Gdzie Stevie Wonder prowadził meleksa? Który mecz ligowy przy Łazienkowskiej oglądał Pelé? Co ma wspólnego premier Józef Cyrankiewicz z piłkarzem Edmundem Zientarą? W jakich okolicznościach Amerykanin John Pennel pobił na Stadionie Dziesięciolecia rekord świata w skoku o tyczce? Gdzie mieszkali bracia Kliczkowie, kiedy walczyli na ringu w Warszawie? Dlaczego mistrzyni olimpijska Renata Mauer darzy sympatią kluby Hutnik i Skra? Jakie dyscypliny sportu i gdzie uprawiał piosenkarz Wojciech Gąssowski?

Na te i wiele innych, niezadanych pytań znajdą Państwo odpowiedź w drugim tomie „Warszawa idzie na mecz". To jest ciąg dalszy opowieści o „wszystkich miejscach w stolicy związanych ze sportem".

Rodzaj przewodnika historycznego po miejscach, meczach, reprezentacyjnych stadionach i wyliniałych boiskach, dużych halach i małych salach, gabinetach prezesów i spelunkach bywalców drewnianych trybun. Często w towarzystwie osób powszechnie znanych i takich, które poznać warto, bo albo zapisały się w sportowej historii miasta, albo przynajmniej były znanymi z innych aktywności zawodowych kibicami.

***

Stefan Szczepłek - polski dziennikarz i publicysta sportowy. Rodowity warszawiak. Znawca tematyki piłkarskiej. Pracował w "Sztandarze Młodych", "Piłce Nożnej", "Życiu Warszawy". Autor kilku publikacji nt. piłki nożnej.Obecnie pisze dla "Rzeczypospolitej" oraz jest ekspertem TVP Sport. 

Wybrane książki: "Strzał w dziesiątkę" (praca zbiorowa, MAW, 1986),"Deyna" (Dom Wydawniczy Grażyna Kosmala, 1996),"Moja historia futbolu" (tom 1-2, Presspublica, 2007-2008).

***

meczStefan Szczepłek

Warszawa idzie na mecz. Tom 2


ISBN 978-83-8329-130-7 cena: 33,99 zł
Stron 368 Okładka twarda
Kategoria: Reportaż
Agencja Wydawniczo – Reklamowa Skarpa Warszawska Sp. z o.o.
03-475 Warszawa ul. Borowskiego 2 lok. 24
tel./fax.: +48 22 416 15 81
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.skarpawarszawska.pl