Wydawnictwo Skarpa Warszawska poleca kryminał Krzysztofa Bohusa: Dolina gniewu

Dolina gniewuOstatnie wspólne śledztwo radcy Abella i wachmistrza Kukulki.

Koniec marca 1945, Abell i Kukulka wracają do Gdańska na moment przed zagładą miasta. Sowieci stoją już u bram. Radca podejmuje się jeszcze jednej misji – chce wyciągnąć z okrążonej metropolii swego teścia, Piotra Morela. Niestety, sprawy się komplikują. Abell sam wpada w ręce NKWD. Otrzymuje propozycję nie do odrzucenia: odzyska wolność i uratuje życie Morela, jeśli pomoże Rosjanom odnaleźć jedną z największych tajemnic III Rzeszy. Chodzi o tajne archiwum „Lebensbornu" – skrywające dane tysięcy polskich dzieci, ukradzionych pod koniec wojny przez nazistów.

Radca i wachmistrz wkraczają na prawdziwe pole minowe. Gdzie szukać dobrze ukrytego archiwum? Jak odnaleźć klucz do rozwiązania zagadki? Naziści za wszelką cenę chcą uniemożliwić im dojście do prawdy. Nie cofną się przed niczym: mnożą się zamachy, fałszywi świadkowie, tropy wiodące do nikąd. Abell sam staje się celem polowania. Wrogów nie brakuje: członkowie SS, szpiedzy, astrologowie układający horoskopy dla hitlerowskiej elity, niedobitki Volksturmu i fanatyczni Strażnicy strzegący nazistowskiego św. Graala...

Radca nikomu nie może zaufać. Ani własnym rodakom, ani Rosjanom, których uważa za zło konieczne. Czy nie prowadzą oni z nim własnej, podwójnej gry? Może powinien podyktować własne warunki w tej rozgrywce na śmierć i życie?

W tle realistyczny fresk epoki i przejmujący obraz agonii Gdańska wiosną 1945. Rasowy kryminał z najwyższej półki. Wybuchowy finał bestsellerowej serii z radcą Abellem.

***

Krzysztof Bochus to jeden z polskich pisarzy skupiony na tworzeniu literatury z gatunku thrillera. Jednocześnie jest także publicystą, dziennikarzem, a także wykładowcą akademickim. Kształcił się na politologa.
Bochus urodził się dziewiątego czerwca 1955 w Kwidzynie. Przez pewien czas pełnił funkcję redaktora naczelnego miesięcznika "Sukces". Swoje artykuły publikował między innymi we "Wproście", "Przeglądzie Tygodniowym" oraz w "Focusie". Należy do Stowarzyszenia Pisarzy Polskich. Pracował także jako dyrektor marketingu oraz rzecznik prasowy w ramach spółki deweloperskiej J.W. Construction.

Krzysztof Bachus jest autorem dwóch niezależnych cykli powieściowych zatytułowanych: "Christian Abell" i "Adam Berg". Pierwszy dotyczy radcy kryminalnego, Christiana Abella. Mężczyzna musi rozwiązywać kolejne zagadki kryminalne, które niemal zawsze opierają się na makabrycznej zbrodni. W poszczególnych historiach została też ukazana rzeczywistość znana z lat trzydziestych. Na serię składają się następujące tytuły: "Czarny manuskrypt", "Martwy błękit", "Szkarłatna głębia" i "Miasto duchów". Drugi cykl opowiada z kolei o losach dziennikarza, Adama Berga. Wokół mężczyzny często dzieją się dziwne rzeczy, a on sam niejednokrotnie zostaje wplątany w sytuację bez wyjścia. Bez względu na wszystko, zawsze jednak stara się dociec prawdy.

Teksty Bachusa znajdują się również w pozycjach zbiorowych. Wśród nich znajdują się więc "Zabójczy pocisk. Polska krew", "Agenci, szpiedzy, spiski" i "Kwidzynianie ptakom podobni".

***

Dolina gniewuKrzysztof Bohus

Dolina gniewu

ISBN 978-83-8329-125-3 cena: 25,40 zł
Stron 368 Okładka miękka ze skrzydełkami
Kategoria: Kryminał
Agencja Wydawniczo – Reklamowa Skarpa Warszawska Sp. z o.o.
03-475 Warszawa ul. Borowskiego 2 lok. 24
tel./fax.: +48 22 416 15 81
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.skarpawarszawska.pl