Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny

IMG 0188"Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny” to kampania społeczna prowadzona przez samorząd województwa mazowieckiego wspólnie z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Siedlcach. Do kampanii aktywnie włączają się również ratownicy medyczni z RM-MEDITRANS. Bezpieczne poruszanie się po drogach po zmroku czy udzielanie pierwszej pomocy to tylko niektóre z tematów poruszanych podczas spotkania z uczniami. Uczniowie wzięli udział  w trzech panelach dydaktycznych, promujących bezpieczeństwo. Pierwszy panel to nauka udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, drugi to interaktywny wykład o tematyce bezpieczeństwa w ruchu drogowym wraz ze sprawdzeniem wiedzy, a trzeci to przejazd dzieci po rowerowym torze przeszkód.


IMG 0153Głównym założeniem akcji jest poprawa bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów poprzez promowanie używania elementów odblaskowych. Każdy pieszy, poruszający się po zmierzchu po drodze, poza obszarem zabudowanym, musi mieć element odblaskowy.


Na zakończenie spotkania wszyscy uczestnicy kampanii „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny” otrzymali zestawy zawierające elementy odblaskowe. 


IMG 0197W wydarzeniu, które zainaugurowała swoim przemówieniem Dyrektor szkoły wzięli udział p. Janina Ewa Orzełowska – Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego, P. Dariusz Stopa – Dyrektor Delegatury UMWM w Siedlcach, p. Wiesław Michalczuk Wójt Gminy Jabłonna Lacka, p. Radosław Strzeliński Dyrektor WORD w Siedlcach, p. Jacek Kuźniarski Z-ca Dyrektora WORD w Siedlcach, p. Daniel Pióro – Kierownik Wydziału Szkoleń WORD w Siedlcach, Tomasz Grzymała – specjalista BRD, p. Dawid Jakimiuk, i p. Maciej Choiński - ratownicy medyczni  z RM-MEDITRANS w Siedlcach, p. Agata Nowakowska, p. Marcin Zalewski, p. Marta Domańska, p. Magdalena Kalniuk -  pracownicy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego, p. Grażyna Tokarska inspektor ds. oświaty w Urzędzie Gminy Jabłonna Lacka.

IMG 0199IMG 0210IMG 0220IMG 0223