Wydawnictwo Marginesy poleca powieść biograficzną Martiny Winkelhofer: Cesarzowa. Pierwsze lata Sisi na wiedeńskim dworze

 Zupełnie nowe spojrzenie na cesarzową Sisi

SisiCesarzowa Elżbieta należy do najbardziej rozpoznawalnych kobiet w historii. Ale kto tak naprawdę kryje się za „mitem Sisi”? Co wiemy o jej życiu? Jak wyglądała jej codzienność? I jak Elżbieta z nieśmiałej nastolatki stała się pewną siebie kobietą?

Dla każdej młodej kobiety w XIX wieku, również dla Elżbiety, zależność od innych, zwłaszcza od ojca, a potem męża, stanowiła element codzienności. Narzucone role żony, matki i cesarzowej nie pozwalały Elżbiecie na samodzielne kierowanie swoim życiem, a mimo to udało jej się stać prekursorką emancypacji. Czym różniło się wychowanie Sisi od wychowania innych dziewcząt jej stanu, co sprawiło, że przyszła cesarzowa znalazła w sobie odwagę do buntu? Jakie wydarzenia i doświadczenia okazały się punktami zwrotnymi w jej życiu, dzięki którym dojrzała i stała się osobowością fascynującą kolejne pokolenia?

Martina Winkelhofer przekonująco i z zamiłowaniem do detali ukazuje legendarną cesarzową Austrii z zupełnie innej strony: Sisi jako osobę prywatną na tle dziewiętnastego wieku. Centralny punkt tej książki stanowi nie władczyni, nie ikona – lecz młoda kobieta.

***

Martina Winkelhofer - historyczka i pisarka. Jak przystało na mieszkankę Wiednia, szczególnie interesuje się historią dynastii Habsburgów. Prowadzi cotygodniową rubrykę historyczną w najpopularniejszej austriackiej gazecie codziennej, a także tworzy cieszące się ogromnym powodzeniem magazyny historyczne.

***

SisiMartina Winkelhofer

Cesarzowa. Pierwsze lata Sisi na wiedeńskim dworze

ISBN 978-83-67406-47-5 cena: 34,90 zł
Stron 400 Okładka miękka ze skrzydełkami
Kategoria: Biografia
Wydawnictwo Marginesy Sp. z o.o.
01-540 Warszawa ul. Forteczna 1a
tel./fax.: +48 22 2839 91 27
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.marginesy.com.pl