Czym kierować się przy wyborze mebli ogrodowych?

Ogród to miejsce, w którym lubią spędzać czas zarówno dorośli, jak i dzieci. To doskonała przestrzeń do zabaw i odpoczynku, nie tylko latem, ale również wiosną, czy wczesną jesienią. By jednak ogród zachęcał do wypoczynku i wspólnego spędzania czasu potrzebne są odpowiednie meble. Jak wybrać meble ogrodowe, by były funkcjonalne, estetyczne i trwałe?

Meble ogrodowe – jak zaaranżować przestrzeń?

meble ogrodowe1Ogród to idealne miejsce do wspólnego spędzania czasu, jak i chwili relaksu np. z książką. Dlatego warto tak zaaranżować przestrzeń, by można było spędzać czas na różne sposoby. Oczywiście najważniejszym elementem jest zestaw mebli ogrodowych, na który się składa stół i wygodne krzesła lub fotele. Jeśli zaś masz większą rodzinę lub lubisz zapraszać gości, z pewnością warto wybrać meble ogrodowe z sofą, która pomieści kilka osób. Przy stole można wspólnie spożywać posiłki, rozmawiać, czy grać w planszówki.

Dla osób, które potrzebują odrobiny samotności i relaksu można w ogrodzie przygotować specjalny kącik, w którym najlepiej zawiesić hamak, lub jeśli nie ma odpowiednich drzew kupić wiszący fotel. Do doskonałe rozwiązanie zarówno dla dorosłych, jak i dzieci na chwilę relaksu.

Aranżując przestrzeń w ogrodzie, warto pomyśleć również o najmłodszych. Kolorowy stolik i krzesełka, drabinki, czy domek ogrodowy zapewnią najmłodszym godziny zabaw na świeżym powietrzu.

Eleganckie i trwałe meble ogrodowe – jaki materiał wybrać?

Wybierając meble do ogrodu, należy pomyśleć nie tylko o estetyce, ale również ich trwałości. Warto pamiętać, że meble ogrodowe są poddawane działaniu czynników zewnętrznych takich, jak deszcz, śnieg, silny wiatr, czy słońce. Dlatego decydując się na zakup mebli ogrodowych, należy dokładnie przemyśleć kwestie materiału, z jakiego są wykonane. Obecnie w sklepach do wyboru są meble ogrodowe wykonane z kilku różnych rodzajów materiałów:

Meble ogrodowe z drewna – to w sumie klasyka, najczęściej robione są z sosny, świerka, olchy lub dębu. Są bardzo popularne i eleganckie. By jednak służyły jak najdłużej, trzeba odpowiednio o nie dbać. Drewniane meble ogrodowe powinny być zaimpregnowane i polakierowane, dzięki temu będą miały większą odporność na śnieg oraz deszcz.

Meble ogrodowe z palet – są dość tanie i bardzo modne. Meble ogrodowe z palet można wykonać samodzielnie lub zakupić już gotowe. Należy pamiętać, jednak o dokupieniu do nich miękkich poduszek.

Meble ogrodowe z technorattanu – meble z technorattanu stają się coraz bardziej popularne. Materiał ten jest odporny na działanie czynników zewnętrznych i nie wymaga specjalnej konserwacji. Wystarczy jedynie przetrzeć meble z kurzu wilgotną szmatką, by móc ich używać. Meble ogrodowe z technorattanu są również bardzo estetyczny. Swą formą nawiązuje do naturalnych, plecionych mebli z rattanu. Ogrodowe meble z technorattanu są dostępne w różnych formach i kolorach, ponieważ materiał jest bardzo łatwy do formowania.

Jeśli szukasz eleganckich mebli ogrodowych z drewna lub technorattanu, wejdź na stronę https://furniro.pl/produkty-kategoria/meble-ogrodowe/.

Jak dobrać styl mebli ogrodowych?

Tak, jak wnętrza domu, również ogrody mogą mieć różne style. Jest to zależne od zastosowanych w przestrzeni elementów architektury, gatunków roślin oraz sposobu ich nasadzenia. Wybierając meble, warto więc przyjrzeć się swemu ogrodowi i dobrać odpowiedni zestaw mebli.

W ogrodzie nowoczesnym, jak i skandynawskim panuje prostota. Rosną w nim przede wszystkim rośliny łatwe w uprawie, sadzone w naturalnej formie. W takiej przestrzeni najlepiej wyglądają proste meble, bez zbędnych zdobień wykonane z technorattanu lub drewna.

Styl wiejski i rustykalny – są dość podobne do siebie. W takim ogrodzie panuje swoisty nieład, rośnie w nim wiele barwnych gatunków kwiatów, ale także pachnąca zioła, czy warzywa i owoce. Do takich ogrodów pasują przede wszystkim meble drewniane, a także kolorowe i wygodne leżaki.

Ogród śródziemnomorski – w tym stylu część trawników jest zastąpiona powierzchniami wysypanymi drobnymi kamykami, czy też żwirem. Rosną w nim duże ilości pachnących ziół oraz aromatycznych roślin. Do tego stylu pasują meble z rattanu i technorattanu.

Meble ogrodowe na balkon i taras

Nie każdy posiada dom z ogrodem, jednak spokojną oazę zieleni można również zaaranżować na balkonie lub tarasie i tu również przydadzą się meble ogrodowe.

Wybierając meble ogrodowe na balkon lub taras, musisz przede wszystkim dopasować je do posiadanej przestrzeni. Ustawienie zbyt dużych lub zbyt wielu mebli na małym balkonie spowoduje chaos i przytłoczy rosnące tam rośliny. Dlatego, jeśli masz mocno ograniczoną przestrzeń, warto zdecydować się na lekkie i najlepiej składane meble np. z drewna.

Jeśli posiadasz duży taras, możesz sobie pozwolić na większy rozmach i ustawić stół i krzesła lub fotele, a nawet podwieszany fotel, czy huśtawkę. Dobrym pomysłem mogą być również leżaki, na których można się zrelaksować, czy poopalać. Pamiętaj, by pomiędzy meblami było również miejsce na rośliny, które z pewnością umilą odpoczynek.