Kryminałki

polis12 września około godz. 17.00 policjanci w Jabłonnie Lackiej zatrzymali do kontroli drogowej kierującego motorowerem. Podczas legitymowania okazało się, że 40-latek posiada aktywny zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. To nie jedyna adnotacja, którą zauważyli mundurowi w policyjnych systemach. Okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany w celu odbycia kary pozbawienia wolności. Mężczyzna został zatrzymany.  

***

12 września około godz. 18.30 w Kosowie Lackim policjanci z sokołowskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej mercedesa. Okazało się, że kieruje nim 39-letni mieszkaniec powiatu sokołowskiego. Badanie alkomatem wykazało, że kierujący znajduje się w stanie nietrzeźwości – miał promil alkoholu w organizmie. Za przestępstwo kierowania w stanie nietrzeźwości grozi nawet kara pozbawienia wolności do lat 2.

***

23 września około godz. 05:40 doszło do zdarzenia drogowego na trasie Repki-skrzeszew. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący busem Iveco wjechał w poprzedzający go ciągnik z doczepionym rozrzutnikiem. Osoby podróżujące busem zostały przetransportowane do szpitala. Kierujący byli trzeźwi.