Wydawnictwo Prószyński Media poleca dla dzieci i młodzieży książkę Dean Atty: Czarny Flaming

czarnyTo nie jest książka ani o byciu gotowym, ani odważnym, ani nieustraszonym. To jest książka o byciu WOLNYM.

Michael już jako małe dziecko wie, że nie jest taki jak inni chłopcy. Ma tylko mamę (tata nie chce porozmawiać z nim nawet przez telefon), jego rodzice to imigranci pochodzący z zupełnie różnych kultur, a on sam od samochodów woli zabawę z koleżankami lalkami Barbie. A to tylko początek trwających lata poszukiwań własnej tożsamości i miejsca w świecie, wypełnionych porażkami i sukcesami, miłościami i odrzuceniami, a także odkrywaniem pełnego kolorów świata drag.

"Czarny Flaming" to oryginalna, a jednocześnie niezwykle uniwersalna powieść, która zachwyca prostotą i wdziękiem. Została doceniona zarówno przez najostrzejszych krytyków, jak i najbardziej wymagających czytelników i stanowi powiew świeżości w literaturze młodzieżowej - perełkę, jakiej w Polsce jeszcze nie było.

NAGRODZONA NAJWAŻNIEJSZĄ NAGRODĄ LITERACKIEGO ŚRODOWISKA QUEER - STONEWALL BOOK AWARD

Śmiały, radosny hymn o samopoznaniu i akceptacji.

"The Bookseller"

Uroczysta i pełna pasji, odważna powieść Atty wzywa czytelników do poszukiwania własnej prawdy.

"The Guardian"

Obfity w poezję i ilustracje, "Czarny Flaming" pokazuje czytelnikom, jak może wyglądać świat, gdy zacznie się żyć pełnią kolorów.

BuzzFeed

Jeden z najważniejszych głosów we współczesnej poezji… "Czarny Flaming" to mocna historia o dorastaniu i odkrywaniu, kim się jest, opowiedziana w postaci pięknych wersów. To książka, którą każdy może docenić.

"Gay Times"

Czytelnicy nie będą zawiedzeni.

"The Queerness"

Siła, z którą trzeba się liczyć i głos, który domaga się wysłuchania.

"Pride Magazine"

Wspaniała i poruszająca eksploracja seksualności, poezji, rasy i miłości w pierwszoosobowej perspektywie… Zniuansowana, zapisana wolnym wierszem historia, która emanuje ciepłem, głębią i przebaczeniem… Piękna praca, wypełniona uczuciem, wnikliwością i słowami, za którymi tęskniłem jako nastolatek.

"The Queer Review"

Piękna, ostra, odważna i niesamowicie oryginalna.

"Book Riot"

Niesamowita książka, która potrafi zachęcić do dyskusji, przełamać bariery, otworzyć oczy na inne sposoby życia.

"Independent Book Review"

***

Dean Atta - nagradzany poeta, znany aktywista, ambasador Narodowego Dnia Poezji i Miesiąca Historii LGBT+. Independent nazwał go "jedną z najbardziej wpływowych osób LGBT w Wielkiej Brytanii", a BBC wybrało na jurora Young Writers Award, Regularnie pojawia się w mediach i na festiwalach, mówiąc o sprawach płci, tożsamości, rasy i dorastania. Jego oryginalne utwory zachwyciły między innymi Bernardine Evaristo. Dotąd Atta pojawił się w ponad 50 antologiach, magazynach i czasopismach, a jego teksty zdobiły wystawy największych brytyjskich muzeów. Jedno z nich, Tate Britain, stworzyło nawet filmik oparty na "Czarnym Flamingu", który dostępny jest w serwisie YouTube.

***

czarnyDean Atta

Czarny Flaming

ISBN 978-83-8295-156-1 cena 45,00 zł
Stron 360 Okładka twarda
Kategoria: Dla dzieci i młodzieży
Wydawnictwo Prószyński Media Sp. z o.o.
02-697 Warszawa ul. Gintrowskiego 28
tel./fax.: +48 22 278 17 40; 22 843 52 15
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.proszynski.pl