Kryminałki powiatu sokołowskiego

polis26 sierpnia policjanci sokołowskiej drogówki w miejscowości Bielany zatrzymali do kontroli renaulta na białostockich numerach rejestracyjnych. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się, że 41-letni mieszkaniec powiatu białostockiego posiadał zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Za popełnienie tego przestępstwa grozi mu nawet do 5 lat pozbawienia wolności. 26 sierpnia policjanci sokołowskiej drogówki w miejscowości Bielany zatrzymali do kontroli renaulta na białostockich numerach rejestracyjnych. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się, że 41-letni mieszkaniec powiatu białostockiego posiadał zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Za popełnienie tego przestępstwa grozi mu nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

***

26 sierpnia policjanci z Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego sokołowskiej komendy patrolując ulice miasta zauważyli audi jadące w kierunku Repek. Sposób jazdy wzbudził w funkcjonariuszach podejrzenie, że kierujący może znajdować się pod działaniem alkoholu. Za pomocą sygnałów świetlnych i dźwiękowych dali znak kierującemu do zatrzymania. Zanim unieruchomił pojazd na jednej z posesji na ulicy Repkowskiej, zjechał na pobocze i uszkodził znaki drogowe. Po zbadaniu stanu trzeźwości kierowcy okazało się, że policjanci mieli rację, gdyż 27-letni mężczyzna posiadał ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.  Mieszkaniec powiatu sokołowskiego stracił prawo jazdy, a jego samochód został odholowany na strzeżony parking. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi mu wysoka kara grzywny, a nawet kara pozbawienia wolności do lat 2. 

***

26 sierpnia wieczorem na ul. Repkowskiej w Sokołowie Podlaskim doszło do zderzenia dwóch pojazdów osobowych. Kierująca mercedesem wykonywała manewr skrętu w lewo w ul. Różaną, uprzednio zatrzymała się w celu ustąpienia pierwszeństwa jadącym z naprzeciwka pojazdom. W tym czasie 56-letni kierowca vauxhalla nie zachował należytych środków ostrożności i najechał na tył jej pojazdu. Na miejscu zdarzenia ruch pojazdów został spowolniony i zaczął tworzyć się korek.  Wtedy sprawca kolizji próbował wykonać manewr cofania, lecz nie spojrzał w lusterko wsteczne i po raz kolejny uderzył w stojącą za nim toyotę. 56-letni mieszkaniec powiatu sokołowskiego był trzeźwy, ale sprawdzeniu w policyjnych bazach danych wyszło na jaw, że  już wcześniej miał zatrzymane prawo jazdy. O jego losie zdecyduje sąd. 

***

26 sierpnia dyżurny sokołowskiej komendy otrzymał zgłoszenie od zaniepokojonej mieszkanki gminy Bielany, że w jednym z prywatnych lasów znaleziono worek, z którego unosi się uderzający zapach.  Przybyli na miejsce policjanci otworzyli foliowy worek, w którym ujawnili martwe cielę. Na miejsce za pośrednictwem Urzędu Gminy w Bielanach została skierowana firma zajmująca się utylizacją padłych zwierząt. Teraz Posterunek Policji w Repkach prowadzi czynności wyjaśniające mające na celu ustalenie sprawcy popełnienia wykroczenia. Przypominamy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami wszystkie padłe zwierzęta należy poddać utylizacji, niezależnie od przyczyny ich śmierci. Zajmują się tym wyspecjalizowane zakłady, które są zatwierdzane przez właściwego miejscowo lekarza weterynarii i znajdują się pod nadzorem Inspekcji Weterynaryjnej. Zgodnie z treścią art. 162 Kodeksu Wykroczeń: „Kto zanieczyszcza glebę lub wodę albo wyrzuca do lasu kamienie, śmieci, złom, padlinę lub inne nieczystości, albo w inny sposób zaśmieca las, podlega karze grzywny albo karze nagany.”

***

 23 sierpnia 2022 roku policjanci z posterunku w Sterdyni zatrzymali do kontroli drogowej pojazd, którym kierował 37-letni mieszkaniec powiatu sokołowskiego. W trakcie sprawdzenia funkcjonariusze zauważyli wewnątrz pojazdu foliowe woreczki z białym proszkiem. W toku dalszych czynności okazało się, iż jest to amfetamina o wadze około 20 gramów. Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzuty. Zgodnie z przepisami ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności. 

***

21 sierpnia 2022 roku policjanci z posterunku w Sterdyni na terenie gminy Ceranów zatrzymali do kontroli drogowej toyotę, którą kierował 37-letni mieszkaniec powiatu sokołowskiego. Po zbadaniu stanu trzeźwości okazało się, że ma ponad 2 promile alkoholu w organizmie. To jednak nie wszystkie naruszenia prawa, jakich się dopuścił.  Oprócz tego w czasie sprawdzeń w policyjnej bazie danych ujawniono, że posiadał zakaz prowadzenia pojazdów. Mężczyźnie grozi wysoka kara grzywny, a nawet kara pozbawienia wolności do lat 5.