Kiedy nadchodzi czas na pierwszą parasolkę dla dziecka?

gwne 20220801102211 gfeb6112883060bf0030c7896346dc79d0756cc438db9f92b2875c5e66a35496600e92ecbc7c4b3a76a69322f5f82e0279ffa04b92047625bf80b11755b316943 640jpgChyba dla nikogo nie będzie zaskoczeniem, że dzieci uwielbiają różnego rodzaju zabawy w deszczu. Szczególnie latem, kiedy deszcz jest ciepły i przyjemny, maluchy chętnie wybiegają na zewnątrz i radośnie skaczą po kałużach. Musimy jednak pamiętać,  że pory roku się zmieniają, a deszcz zazwyczaj bywa chłodny i nieprzyjemny. Jednak wcale nie oznacza to, że w deszczowe dni musimy pozostawać w domu. Jeżeli wybieramy się na wyprawę lub spacer w deszczową aurę, powinniśmy być wyposażeni w kilka rzeczy, które sprawią, że taka wycieczka będzie naprawdę przyjemna. Kalosze będą tutaj bezwzględną podstawą, gdyż to właśnie dzięki nim, dzieci będą mogły swobodnie biegać po mokrych i błotnistych ścieżkach a także radośnie skakać po kałużach. Wybór akcesoriów przeciwdeszczowych jest naprawdę szeroki kropka z powodzeniem zakupimy kolorowe płaszcze przeciwdeszczowe, zaopatrzymy się w wesołe kolorowe przeciwdeszczowe spodnie i tak dalej. Jednak to, czego nie możemy pominąć, to parasol dla dziecka.

Parasolki dla dziewczynek i parasol dla chłopca 
To, co bez wątpienia przyda się naszym maluchom, kiedy będą wędrowały po kałużach i korzystały ze spacerów w deszczu, to niewątpliwie parasol. Zarówno parasolki dla dziewczynek, jak i parasol dla chłopca to ten element garderoby, który szczególnie dzieciom przypada do gustu. Najczęściej akcesoria te są kolorowe, w nadruku posiadają ulubione postaci z bajek i pozostają dobrze dopasowane do małych rączek. Tak naprawdę już dwuletnie dziecko z radością będzie mogło dumnie kroczyć trzymając ulubiony parasol w dłoni i jednocześnie stabilnie utrzymać go na odpowiedniej wysokości. Parasol dla chłopca świetnie sprawdzi się podczas drogi do przedszkola, jak i zda egzamin na spacerze. Oczywiście możemy założyć, że parasolka dla chłopca różni się wizualnie chociażby od parasolki dla dziewczynek. Jednak nie jest to reguła, gdyż wybór przede wszystkim dedykowany jest dzieciom i to im ma się podobać. Przyjmuje się, że parasolki dla dziewczynek są różowe, w nadruku posiadają motywy księżniczek, kwiatki i tak dalej. Z kolei parasol dla chłopca zazwyczaj jest w ciemniejszych kolorach a wizualnie może posiadać nawet zbliżony obraz do radiowozu, karetki pogotowia czy straży pożarnej. Jednak nie jest to reguła i parasol dla dziecka powinien w przede wszystkim podobać maluchom, dlatego też musimy pamiętać o tym, jeżeli kupujemy pierwszy parasol.

Na co należy zwrócić uwagę podczas wyboru parasola dla dziecka?
Podobnie jak w przypadku ulubionych zabawek, czy różnych elementów odzieży, kupując parasol, powinniśmy się sugerować opinią dziecka. Pamiętajmy o tym, że już kilkuletnie dziecko ma wyrobione zdanie, dlatego dobrze jest skonsultować z nim zakup i zapytać, jakie kolory mu się podobają i jak powinien wyglądać jego parasol. Być może dziecko zasugeruje, by właśnie na nadruku znajdował się ulubiony bohater z bajki albo jakieś zwierzątko. oczywiście zdajemy sobie sprawę z tego, że upodobania się zmieniają, ale z pewnością uda nam się znaleźć na tyle uniwersalne grafiki, że zainteresują one malucha nawet w następnym sezonie kropka ponadto, jak już wspomnieliśmy, nie warto sugerować się stereotypami i z powodzeniem parasolki dla dziewczynek mogą być samochody, a parasol dla chłopca w kwiaty.

Parasolki dziecięce najczęściej wykonane pozostają z poliestru, ale znajdziemy także modne modele, których czasza wykonana jest z przezroczystego materiału. Obserwowanie spadających kropel deszczu może być niezwykle zabawne i ciekawe dla malucha. Ponadto znajdziemy również takie rozwiązania, że podczas zakupu parasola, pozostaje do niego dołączony wodoodporny flamaster. zatem przed wyjściem na deszcz możemy wspólnie przyozdobić parasol, co niewątpliwie ucieszy malucha.

Musimy jednak bezwzględnie pamiętać o tym, że parasole dziecięce nie mogą być ciężkie, gdyż w przeciwnym wypadku nasz maluch nie poradzi sobie z ich utrzymaniem. Optymalna długość parasola to tak naprawdę 56 cm, a jego średnica po rozłożeniu wynosi około 70 cm.

Podsumowanie
Parasolki dla dziewczynek oraz parasol dla chłopca powinna posiadać ergonomiczną rączkę i dobrze wyprofilowane. Niektóre modele posiadają także na sprężynce doczepiony ciekawy gadżet w postaci zwierzątka, co sprawia, że taki parasol w oczach dziecka staje się jeszcze bardziej atrakcyjny. Koniecznie zwróćmy uwagę również na mechanizm składania, by dziecko mogło poradzić sobie samodzielnie. Niezwykle ważne jest to w, by parasol dziecięcy był bezpieczny i wykonany z dobrej jakości materiałów. Sprawdźmy również, czy wybrany przez nas produkt posiada odpowiedni certyfikat ce.