Kryminałki powiatu sokołowskiego

polis29 lipca około godz. 23.00 na wysokości m-ci Dąbrowa doszło do kolizji drogowej z udziałem dwóch pojazdów ciężarowych. Jak ustalono kierujący podczas manewru wymijania zderzyli się lusterkami. Kierujący byli trzeźwi. Na obu kierujących nałożono mandaty karne.

***

28 lipca około godz. 21.30 w Sokołowie Podlaskim na skrzyżowaniu ulic Bosco oraz Piłsudskiego doszło do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch pojazdów osobowych. Jak ustalono kierująca pojazdem marki Skoda nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu kierującemu pojazdem marki Volvo doprowadzając do zderzenia. Kierująca została ukarana mandatem karnym.


***

26 lipca około godz. 10.00 w Kosowie Lackim doszło do zdarzenia drogowego z udziałem ciągnika rolniczego oraz samochodu osobowego. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący ciągnikiem rolniczym 59-latek nie upewnił się o możliwości wykonania manewru skrętu w lewo doprowadzając do zderzenia z pojazdem marki Skoda kierowanym przez 75-latka, który rozpoczął wyprzedzanie ciągnika. Pasażerka pojazdu osobowego została przetransportowana do szpitala. Na miejscu zostały wykonane oględziny wypadku drogowego. Szczegółowe okoliczności tego zdarzenia wyjaśnią policjanci z PP w Kosowie Lackim.22 lipca na trasie Nieciecz-Bujały doszło do zdarzenia drogowego. Jak ustalono kierujący samochodem osobowym z przyczepką zjechał na pobocze, a następnie dachował. Kierujący 80-latek był trzeźwy. Został pouczony. 

***

20 lipca około godz. 18.00 policjanci z Posterunku Policji w Sterdyni patrolując gminę Sabnie w jednej z miejscowości zauważyli pojazd marki Peugeot. Funkcjonariusze wydali sygnał kierującemu do zatrzymania się. Podczas legitymowania 27-latka, który kierował pojazdem okazało się, że nie posiada on uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi, a ponadto znajduje się w stanie po użyciu alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, że miał on pół promila alkoholu w organizmie. O losie mężczyzny zadecyduje sąd.