Kryminałki powiatu sokołowskiego

polis11 czerwca około godz. 16.30 w Brzozowie policjanci zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Audi, którym kierował 40-letni mieszkaniec powiatu sokołowskiego. Podczas czynności okazało się, że mężczyzna nie posiada uprawnieniń do kierowania pojazdami. Mężczyzna nie mógł kontynuować jazdy, jego pojazd został przekazany osobie przez niego wskazanej. Policjanci byli zobligowani do sporządzenia dokumentacji w celu przeprowadzenia czynności wyjaśniających w tej sprawie. Sankcje art. 94 § 1 kw uległy zmianie, aktualnie przepis brzmi następująco:   „Kto na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub strefie ruchu prowadzi pojazd mechaniczny, nie mając do tego uprawnienia, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny nie niższej niż 1500 złotych.”

***

10 czerwca około godz. 20.30 w Albinowie doszło do kolizji drogowej, w której udział wzięły dwa samochody osobowe. Jak ustalono 57-letni kierujący Chryslerem wyjeżdżając z drogi podporządkowanej nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu pojazdem m-ki Ford. Na sprawcę kolizji nałożono mandat karny. 

***

9 czerwca około godz. 12.00 w Sokołowie Podlaskim na ul. Dołowej doszło do zdarzenia drogowego. Jak ustalono, kierujący Toyotą Picnic nie zachował bezpiecznej odległości podczas manewru zawracania, w wyniku czego uderzył w Toyotę Corollę. Sprawca został ukarany mandatem karnym.