Wydawnictwo Mięta poleca kryminał Karoliny Głogowskiej: Wzorzec

Wzorzec 800800 1„Tajemnica, żądza i zaskoczenie. Thriller kompletny” Max Czornyj 

 PRZYPADKOWA ŚMIERĆ. ZAPLANOWANE ZABÓJSTWO. W CO UWIERZYSZ?

 W gdańskim apartamencie zostaje znaleziony martwy mężczyzna, Adam Hinz. Ślad na jego szyi wskazuje na uduszenie, a w mieszkaniu jest pełno krwi. Hinz był notowany, miał wrogów, mieszkanie opłacała mu fundacja wspierająca osoby doświadczające przemocy.

Na policję zgłasza się Sawa Bogucka, prezeska fundacji, twierdząc, że zabiła Hinza w obronie własnej. Mężczyzna miał mieć na jej punkcie obsesję. Nawet doświadczona prokurator Barbara Modra ma trudności z uwierzeniem, że postawnego Hinza udusiła drobna kobieta.

Wzorzec 820312 2Dowody potwierdzają wersję, że kobieta działała w stanie wyższej konieczności. Jednak psycholog sądowy kwestionuje prawdomówność Sawy, a patolog jest przekonana, że wzorzec ran na ciele kobiety odpowiada samookaleczeniu. Prokurator Modra podejrzewa, że Sawa Bogucka i Adam Hinz mieli romans. Czy Bogucka zaplanowała zabójstwo, bo mężczyzna groził, że ujawni jej tajemnicę? Jest psychopatką czy niewinną ofiarą, która przypadkiem stała się sprawcą?

***

Karolina GłogowskaKarolina Głogowska jako dziennikarka współpracowała z Wirtualną Polską, Onetem i Polską Agencją Prasową. Marzenia o pisaniu książek odkładała na emeryturę, ale na szczęście znacznie wcześniej poznała Kasię Troszczyńską, która namówiła ją na napisanie wspólnej powieści pt. "Inna kobieta". Razem wydały jeszcze "Dwanaście życzeń" i "Zanim cię zapomnę". Bez żalu rzuciła dziennikarstwo, by już na własną rękę zająć się opowiadaniem niepokojących i mrocznych historii, takich jak "Mój ukochany wróg" czy "Sprawa Sary". Fascynują ją zawiłe ścieżki ludzkiego umysłu, dlatego kładzie nacisk na rozbudowany rys psychologiczny postaci, cienką granicę między dobrem a złem, normalnością a zaburzeniem. Ma słabość do psychopatów, ale tylko tych, których sama wymyśla.

***

Karolina Głogowska

Wzorzec

ISBN : 978-83-964582-3-0 cena: 44,99 zł
Stron 368 Okładka miękka ze skrzydełkami
wzorzecKategoria: Kryminał
Wydawnictwo Mięta Sp. z o.o.
03-707 Warszawa ul. Floriańska 14/3
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.wydawnictwomieta.pl