Kryminałki

polis31 maja około godz. 11.00 w Sokołowie Podlaskim na ul. Piłsudskiego doszło do kolizji drogowej z udziałem samochodu osobowego oraz koparki. Jak ustalono, kierujący koparką znajdując się na parkingu podczas wykonywania manewru cofania uderzył w pojazd marki Hyundai. Kierujący byli trzeźwi. Na sprawcę nałożono mandat karny. 

***

31 maja około godz. 13.45 w Sokołowie Podlaskim na ul. Wesołej policjanci sokołowskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej samochód marki Skoda. Przyczyną kontroli drogowej było przekroczenie dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym o 51 km/h. Na mężczyznę nałożono mandat karny w wysokości 1500 złotych, jego konto powiększyło się o 10 punktów karnych. Ponadto policjanci byli zobligowani do zatrzymania uprawnień mężczyzny  na okres trzech miesięcy. 

***

31 maja około godz. 13.50 dyżurny sokołowskiej Komendy otrzymał zgłoszenie dotyczące kierującego samochodem Renault w m-ci Bielany, który najprawdopodobniej znajduje pod wpływem alkoholu. Na miejsce został skierowany patrol policji, który zatrzymał do kontroli drogowej wskazany w zgłoszeniu pojazd. Okazało się, że kierował nim 30 letni mieszkaniec powiatu sokołowskiego. Podejrzenia osoby zgłaszającej były uzasadnione - kierujący jak się okazało miał 4 promile alkoholu w organizmie, a ponadto posiadał aktywny zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi wydany przez Sąd Rejonowy w Sokołowie Podlaskim. O losie mężczyzny zadecyduje sąd.