Wydawnictwo SŁOWNE poleca powieść Jess Ryder: Druga żona

drugaPORYWAJĄCY THRILLER PSYCHOLOGICZNY

Czy zdąży odkryć prawdę, zanim przydarzy się nieszczęście?
Mój pasierb przytulił się do mnie i szepnął mi do ucha:
– Oni nas okłamują. Mnie i ciebie.
Serce mi zamarło, ale mu się nie sprzeciwiłam.
– O rety. Kto kłamie?
– Tatuś, Tara, Georgia… oni wszyscy.
Czułam jego gorący oddech na twarzy.
– Hmm, to nie brzmi dobrze. W jakiej sprawie kłamią?
– Mamusi.
– Och… rozumiem. A co takiego dokładnie jest kłamstwem?
– Mówią, że ona nie żyje.
– Noahu, skarbie… – zaczęłam, ale położył mi palec na ustach.
– Oni myślą, że zapomniałem, ale ja pamiętam wszystko. Ona nie umarła, Lily. Moja mamusia wciąż żyje.
Lily podejmuje pracę jako prywatna nauczycielka ośmioletniego Noaha. Ją i o wiele starszego ojca chłopca szybko zaczyna łączyć silna więź, zwieńczona pośpiesznym małżeństwem. Kobieta zrobi wszystko, co w jej mocy, by rozjaśnić życie smutnego wdowca i zastąpić chłopcu zmarłą matkę. Nie jest to łatwe, bo po ślubie Edward Morgan stopniowo ujawnia swoje mroczne strony. Jego dorosłe córki wyraźnie nie cierpią Lily i posuną się do wszystkiego, by pokazać macosze, gdzie jej miejsce, a mały pasierb wydaje się być bardzo zagubiony. A może naprawdę widział coś, o czym nie powinien był pamiętać? 
Jakie wspomnienia kryją się w podświadomości Noaha i dlaczego jego ojciec usilnie próbuje je stłumić? Czy nowo poślubiona żona tak naprawdę mało wie o swoim mężu? Co przytrafiło się jego pierwszej żonie i do czego posunie się Edward, by powstrzymać ją przed odkryciem prawdy? 
– Za nas – powiedziała Marsha.
– Zawsze i na wieki – dodałam.
Wzięła łyk czerwonego wina, rozkoszując się owocowym smakiem, po czym przeszła do rzeczy.
– Okej. Gadaj, dziewczyno. Brzmiałaś, jakbyś była wystraszona. Co się dzieje?
– Tak wiele się wydarzyło, że nie wiem, od czego zacząć.
– Najlepiej od początku. Mamy cały wieczór. Nie spiesz się.
Więc najpierw opowiedziałam jej o tym, że znalazłam album ze zdjęciami i ukradłam jedno z nich. Potem wyjaśniłam, że Noah go nie chciał, bo go na nim nie było.
– No i wreszcie postanowiłam poprosić Edwarda wprost o jakieś jej zdjęcie.
– Bardzo dobrze.
– Tylko że on stwierdził, że żadnych nie ma.
– A ty wiesz, że to kłamstwo.
– Tak. Ale to nie koniec. – Wzięłam kolejny kęs pizzy i opowiedziałam jej o nieoczekiwanym lunchu Edwarda z Georgią.
– Jestem przekonana, że zaprosił ją tylko po to, żeby przekazać jej ten album. Nie widziałam, żeby go jej dawał, ale to jedyne wyjaśnienie, jakie przychodzi mi do głowy. Po ich wyjściu poszłam do gabinetu, ale albumu już tam nie było.
Marsha wyglądała na skołowaną.
– Nie rozumiem. Po co robi z tego taką wielką sprawę? Dlaczego nie chce, żeby Noah miał zdjęcie matki? To po prostu okrutne.
– Edward twierdzi, że zdjęcie wywoła u Noaha atak paniki, ale ja wiem, że to nieprawda. – Otarłam tłuste palce ręcznikiem kuchennym i sięgnęłam po kieliszek z winem. – Gdy pokazałam Noahowi zdjęcie Clare z dziewczynkami, nawet nie mrugnął powieką.
Marsha wzruszyła ramionami.
– Tak czy inaczej, Edward nie powinien cię okłamywać. To niedopuszczalne. Powinnaś się z nim rozmówić.
Niedopowiedzenia się mnożą, a atmosfera w rodzinie gęstnieje. Próby dojścia prawdy, poszukiwanie prawdy na własną rękę jest groźne jak igranie z ogniem. Co tak naprawdę stało się z matką Noaha? Dlaczego Edward trzyma syna w odosobnieniu, z dala od rówieśników? Lily musi poznać odpowiedź na te pytania, zanim dopadnie ją czyhające w ukryciu niebezpieczeństwo.
Druga żona to trzymający w napięciu, pełen zaskakujących zwrotów akcji thriller psychologiczny, który zachwyci fanów takich powieści jak Zanim zasnę, Dziewczyna z pociągu czy Zaginiona dziewczyna.

***

Jan Page (Zdjęcie z archiwum autorki (twitter))O autorce:
Pod pseudonimem Jess Ryder ukrywa się Jan Page, pisarka, scenarzystka, dramaturżka i nagradzana producentka telewizyjna, która po latach tworzenia dla dzieci postanowiła spróbować swoich sił w pisaniu thrillerów. Jej drugą pasją jest garncarstwo. Nakładem wydawnictwa Słowne (dawniej: Burda Książki) ukazały się jej bestsellerowe thrillery: Wszystkie nasze tajemnice (2019), Zmyślenie (2020), Wszystkie moje kłamstwa (2021) i Tylko jedna noc (2021). Tylko jedna noc została głosami internautów wybrana Książką Roku 2021 w kategorii prozy zagranicznej serwisu granice.pl

***

drugaJess Ryder

Druga żona

ISBN 978-83-825-1152-9 cena: 25,90 zł
Stron 392 Okładka miękka
Kategoria: Literatura światowa
Burda Media Polska Sp. z o.o.
ul. Marynarska 15, 02-674 Warszawa
tel.  506 229 595
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.slowne.pl