Sokołowskie kryminałki

polis7 maja około godz. 12.30 dyżurny sokołowskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że w jednej z m-ci znajdującej się na terenie gminy Sokołów Podlaski jeździ nietrzeźwy motocyklista. Na miejsce został skierowany patroli policji w celu weryfikacji zgłoszenia. Policjanci zatrzymali do kontroli drogowej mężczyznę kierującego motorowerem. Podczas czynności funkcjonariusze wykonali badanie alkomatem, które wykazało, że mężczyzna ma ponad 2 promile alkoholu w organizmie. 62-latkowi grozi do 2 lat pozbawienia wolności. 

***

4 maja około godz. 06.00 na trasie Sokołów Podl-Suchodół doszło do zdarzenia drogowego z udziałem dzikiego zwierzęcia. Jak ustalono, kierującemu 27 latkowi bezpośrednio przez pojazd wybiegła sarna. Mężczyzna stracił panowanie nad pojazdem, zjechał do przydrożnego rowu, a następnie dachował. 27-latek został przetransportowany do szpitala. Wstępne badanie alkomatem wykazało, że znajdował się on w stanie po użyciu alkoholu. Dalsze postepowanie w tej sprawie przeprowadzą policjanci z KPP w Sokołowie Podlaskim. 

***

4 maja w Bielanach około godz. 16.30 policjanci z sokołowskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Volkswagen, z uwagi na przekroczenie dozwolonej prędkości przez kierującego. Podczas potwierdzania danych mężczyzny okazało się, że nie posiada on uprawnień do kierowania. Mężczyźnie grozi kara grzywny nie mniejsza niż 1500 złotych. 

***

4 maja około godz. 21.00 w Ostrówku gm. Repki doszło do kolizji drogowej. Jak ustalili będący na miejscu policjanci, 43-letni kierujący ciągnikiem rolniczym marki John Deere nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu pojazdem marki Audi doprowadzając do zderzenia. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym.