Prośba o pomoc finansową dotyczącą zakupu i montażu kotła opałowego do naszej świątyni

piecDrodzy Darczyńcy, Bracia i Siostry w Chrystusie oraz wszyscy interesujący się losem naszej parafii! Zwracamy się do Was z ogromną prośbą o pomoc finansową dotyczącą zakupu i montażu kotła opałowego do naszej świątyni. Stary, zamontowany piec w naszej Cerkwi, nie spełnia już wymagań stawianych przez Państwo w zakresie ochrony środowiska, jak również pod długim korzystaniu z pieca, możemy stwierdzić, że nie spełnia on wymagań parafii, w kwestii zabezpieczenia zabytków, znajdujących się w świątyni: brak możliwości utrzymywania stałej temperatury zwłaszcza w okresie zimowych oraz okresie kiedy następują gwałtowne wahania temperatur. Piec ma też za słabą moc grzewczą. Znajdujące się w środku stare ikony, starodruki, księgi wymagają stałej temperatury, czego nie może nam zapewnić obecnie zamontowany piec. Stąd też potrzeba wymiany pieca na zautomatyzowany, spełniający wymagania dotyczące ochrony środowiska, jak również spełniający wymagania naszej parafii.

Po zebraniu kilkunastu ofert koszt zakupu kotła opałowego do naszej Cerkwi o mocy 15 KW, wraz z materiałami i robocizną to kwota około 32 000 zł. To dla nas ogromna kwota, której nie jesteśmy w stanie sami podźwignąć. W załączeniu oferta.(Z uwagi na dane oferenta redakcja nie publikuje oferty do wglądu). Zakładamy, że sami będziemy w stanie pokryć jedynie kwotę 12 000 zł. Potrzebna będzie więc jeszcze kwota 20 000 zł.Kierujemy więc prośbę do wszystkich ludzi dobrej woli w trosce o istnienie naszej świątyni, naszej chrześcijańskiej wiary. Niestety wcześniej pandemia, obecnie trwająca wojna, szalejąca inflacja w znaczący sposób ograniczyła dochody w naszej parafii i bez pomocy ludzi "dobrej woli" nie jesteśmy w stanie sami poradzić.

Znajdujące się w Cerkwi starodruki, stare księgi, ikony, przedmioty kultu religijnego, wymagają zabezpieczenia poprzez zachowanie odpowiedniej temperatury, zwłaszcza w okresie zimowym. Realizacja więc tego założenia jest niezbędna. Drodzy - prosimy Was o pomoc i w zamian odwdzięczamy się modlitwą. Wierzymy, jak zawsze, że z Bożą pomocą i dzięki Waszej ofiarności zrealizujemy nasz cel.
Dzięki Waszej ofiarności udało się zabezpieczyć stare księgi przed kornikami oraz zrealizować inne duże inwestycje. Bardzo dziękujemy za Wasze ofiary. Niech Dobry Pan Bóg Wam błogosławi!
Prosimy wszystkich, którzy są nam jeszcze w stanie pomóc o wsparcie.

ogrzewZdajemy sobie sprawę, z trudnej sytuacji finansowej każdego z nas. Nasza Cerkiew istnieje dzięki łasce Pana Boga i pomocy świadomych i odpowiedzialnych parafian, darczyńców i Polaków.
Dokonując wpłaty, piszcie imiona swoje i Waszych bliskich, byśmy za każdego mogli się pomodlić. Niech nasza codzienna modlitwa i dozgonna wdzięczność będą skromną ludzką zapłatą z naszej strony. O więcej dla Was, będziemy prosić w modlitwie przed relikwiami pierwszego stopnia św. Mikołaja Cudotwórcy i śww. Kozmy i Damiana, znajdującymi się w naszej świątyni, którzy wysłuchują każdego, kto do Nich się zwraca z wiarą, miłością i czystym sercem.

Nie obawiajcie się, wpłaty na naszą zrzutkę trafiają bezpośrednio do nas, ale jeśli ktoś z Was woli wykonać tradycyjny przelew, podajemy numer konta naszej Cerkwi. Na zrzutkę możliwe są również wpłaty z zagranicy!

STAROPRAWOSŁAWNA CERKIEW STAROOBRZĘDOWCÓW
Gabowe Grądy 7A
16-300 Augustów
Bank BGŻ BNP Paribas S.A.
PL 88 2030 0045 1110 0000 0317 5950
a także poprzez płatności Dotpay (karta bankowa, przelew bankowy):

https://staroprawoslawie.pl/

lub też portal zrzutka.pl

https://zrzutka.pl/2umzds

Zapraszamy do odwiedzania naszej Cerkwi. 
Za wszelkie dotychczasowe wpłaty darczyńcom serdeczne "Bóg zapłać"!
Z szacunkiem i chrześcijańską miłością
o. Mariusz Jefimow oraz Rada Staroprawosławnej Cerkwi StaroobrzędowcówWesprzyj unikalną Cerkiew Staroobrzędowców. Przyczyń się do tworzenia Polskiej kultury!http://staroprawoslawie.pl/kontakt.html