Kryminałki

polisW ciągu ostatniego tygodnia sokołowscy policjanci ujawnili dwie osoby, które kierowały pojazdami bez wymaganych uprawnień. Pamiętajmy, że zgodnie z aktualnie obowiązującymi przepisami wykroczenie z art. 94 § 1 kw jest zagrożone karą aresztu, karą ograniczenia wolności bądź grzywny nie mniejszej jak 1500 złotych.

 ***

28 kwietnia około godz. 16.00 w Sokołowie Podlaskim na ul. Kosowskiej doszło do kolizji drogowej z udziałem dwóch samochodów osobowych. Jak ustalono, kierująca pojazdem marki Renault nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu kierującej pojazdem marki Nissan doprowadzając do zderzenia pojazdów. Sprawczyni została ukarana mandatem karnym. 

***

27 kwietnia około godz. 14.30 dyżurny sokołowskiej komendy został powiadomiony o ujawnionym sprawcy kradzieży sklepowej w jednym z sklepów w Sokołowie Podlaskim. Na miejsce został skierowany patrol Policji. Okazało się, że obcokrajowiec dokonał kradzieży butelki spirytusu. Mężczyzna został ukarany mandatem karnym. 

***

27 kwietnia około godz. 15.30 na trasie relacji Kosów Lacki-Guty doszło do zdarzenia drogowego z udziałem kierującej skuterem. Jak się okazało, kierująca jednośladem 52-latka straciła panowanie nad pojazdem, po czym wywróciła się na jezdnię. Wstępne badanie alkomatem wykazało, że 52-latka znajdowała się pod działaniem alkoholu. Kobieta z obrażeniami ciała została przetransportowana szpitala. Szczegóły tego zdarzenia będą wyjaśniane przez policjantów z PP w Kosowie Lackim.

***

26 kwietnia około godz. 17.30 w Sokołowie Podlaskim policjanci z sokołowskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej samochód marki Skoda. Podczas wykonywanych czynności okazało się, że 35-letnia kierująca nie posiada uprawnień do kierowania. 

***

25 kwietnia około godz. 23.00 w jednej z miejscowości znajdującej się na terenie gminy Repki policjanci zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Audi. Kierującym pojazd okazał się być 20-letni mieszkaniec powiatu siedleckiego. Po sprawdzeniu personaliów mężczyzny w bazach danych okazało się, że nie posiada on uprawnień do kierowania pojazdem. Kierujący był trzeźwy. Z uwagi na popełnione wykroczenie policjanci sporządzili dokumentację niezbędną do skierowania wniosku o ukaranie do sądu.