Wydawnictwo Marginesy poleca powieść Ellery Lloyd: Influencerka

InfluencerkaMilion ludzi na całym świecie pokochało Emmy Jackson za pokazywanie macierzyństwa bez filtra: czasu pełnego nieprzespanych nocy, wiecznego bałaganu i plam z jedzenia na wszystkich ubraniach. Autentyczna i szczera do bólu Najnajmama stała się dla wielu kobiet wsparciem i inspiracją, a jej profil na Instagramie codziennie jest zasypywany pełnymi uwielbienia komentarzami.

To pozornie prawdziwe życie okazuje się jednak pieczołowicie zaplanowanym działaniem marketingowym, którego koszty często ponoszą najbliżsi Emmy. W dodatku obserwują ją nie tylko fani. Każdemu jej działaniu, każdej zamieszczanej informacji obsesyjnie przygląda się pałająca żądzą zemsty kobieta, gotowa zamienić życie influencerki w koszmar. Czy mąż Emmy i jej agentka zdołają zapobiec tragedii?
Jak wiele można zrobić dla popularności? Kogo i co poświęcić? Czy istnieje granica internetowego ekshibicjonizmu?
 
Przeczytałam Influencerkę w kilka wieczorów. Wciągająca, bardzo oryginalna powieść.

Clare Mackintosh, autorka Dublerki

 
Jestem zachwycona. Lloyd znakomicie pokazuje zagrożenia, które niesie ze sobą popularność na Instagramie. Intrygujące i przerażające zarazem.

Harriet Tyce, autorka Krwawej pomarańczy

 
Jeszcze nikt nie pokazywał mediów społecznościowych od tak mrocznej strony.

Samantha Downing, autorka Mojej doskonałej żony

Collette Lyons i Paula VlitosaEllery Lloyd – literacki pseudonim Collette Lyons i Paula Vlitosa. Ona jest dziennikarką i redaktorką, pracowała między innymi w brytyjskiej edycji magazynu „Elle”, a jej teksty ukazywały się w „The Telegraph”, „Guardianie” oraz „Sunday Timesie”. On jest pisarzem i wykładowcą, od 2011 roku uczy literatury angielskiej i pisania kreatywnego na Uniwersytecie Surrey. W swoim dorobku ma już dwie powieści: Welcome to the Working Week (2007) i Every Day Is Like Sunday (2008).
Mieszkają w Londynie, mają córkę Buffy.

***

InfluencerkaEllery LloydEllery Lloyd

Influencerka

ISBN 978-83-67022-78-1 cena 27,90 zł
Stron 328 Okładka miękka ze skrzydełkami
Kategoria: Literatura światowa
Wydawnictwo Marginesy Sp. z o.o.
01-540 Warszawa ul. Forteczna 1a
tel./fax.: +48 22 2839 91 27
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.marginesy.com.pl