Kryminałki

polis7 listopada około godziny 13.00 w Sokołowie Podlaskim policjanci Wydziału Ruchu Drogowego na ul. Repkowskiej ujawnili kierującego motocyklem, który przekroczył dopuszczalną prędkość o 34 km/h. Po wydaniu polecenia do zatrzymania się kierujący jednośladem zlekceważył policjantów, po czym kontynuował jazdę. Policjanci rozpoczęli pościg za motocyklem, który ujęli  na ul. Ludwika Górskiego. Jak się okazało kierujący był w stanie po użyciu alkoholu. Dodatkowo, motocykl którym kierował nie był zarejestrowany, a tablica rejestracyjna pochodziła od innego pojazdu. Za przestępstwo oraz wykroczenia mężczyzna odpowie przed sądem. 

***

4 listopada do KPP Sokołów Podlaski wpłynęło zgłoszenie o zaginięciu starszej kobiety chorej na Alzhaimera. W zgłoszeniu został podany szczegółowy ubiór kobiety oraz jej wygląd. Policjanci od razu podjęli poszukiwania kobiety. Funkcjonariusze odnaleźli kobietę nieopodal jej miejsca zamieszkania, a następnie przekazali ją pod opiekę opiekunce która zgłosiła interwencje. Dzięki szybkiemu działaniu udało się odnaleźć kobietę,  a cała sytuacja miała szczęśliwy finał. Pamiętajmy, idzie zima -  kiedy przechodząc ulicą zobaczymy starszą osobę, ubraną nieadekwatnie do panujących warunków pogodowych, bądź  jej zachowanie   może wskazywać na to, że cierpi na chorobę  starczą albo zgubiła się - nie bądźmy obojętni. Zapytajmy czy osoba nie potrzebuje naszej pomocy bądź zwyczajnie zgubiła drogę do domu. W takiej sytuacji zadzwońmy na numer alarmowy, służby w odpowiedni sposób zaopiekują się taką osobą. 

***

3 listopada w Wólce Okrąglik  u dwóch obywateli Gruzji funkcjonariusze ujawnili substancje psychotropowe o łącznej wadze 1,76 grama brutto. Po wykonaniu dodatkowych czynności ustalono, iż obcokrajowcy na terenie naszego powiatu dokonali również kradzieży metali o łącznej wadze około 400 kg o wartości blisko 12 tys złotych. Mężczyznom przedstawiono zarzuty. 

***

2 listopada w Sokołowie Podlaskim policjanci zatrzymali do kontroli drogowej rowerzystę , z uwagi na podejrzenie iż może znajdować się pod działaniem alkoholu. Jak okazało się 60-latek znajdował się w stanie nietrzeźwości, a badanie alkomatem wykazało 1,5 promila alkoholu w jego organizmie. Za wykroczenie mężczyzna odpowie przed sądem.