Wizyta Biskupa w Zespole Oświatowym w Nowej Wsi

1

30 września z okazji wizytacji kanonicznej parafii p.w. Miłosierdzia Bożego w Sokołowie Podlaskim w Zespole Oświatowym w Nowej Wsi gościł Ksiądz Biskup Piotr Sawczuk. Spotkanie rozpoczęło się od powitania przybyłych gości przez Panią Dyrektor Joannę Benedykciuk i przedstawicieli rodziców. W spotkaniu uczestniczyli proboszcz ksiądz Krzysztof Kisielewicz, sekretarz ks. mgr lic. Marcin Szymanik  i sołtys Nowej Wsi p. Krzysztof Hardej. Dyrektor zapoznała z historią placówki, z działaniami na rzecz szkoły i środowiska lokalnego, a także podkreśliła bliską współpracę szkoły z parafią. Pochwaliła się także licznymi sukcesami wychowanków, reprezentujących szkołę w konkursach ogólnopolskich i regionalnych. 

2Uczniowie przygotowali krótki program artystyczny, w którym nawiązali do postaci świętego Piotra. Dzieci zaśpiewały piękne pieśni i wręczyły wyjątkowemu Gościowi, zgodnie ze staropolskim obyczajem chleb oraz polne kwiaty i własnoręcznie wykonane laurki. 

Zwracając się do zebranych Ksiądz Biskup, nawiązał do scenki biblijnej przestawionej przez młodzież oraz postaci świętego Piotra. Pochwalił utalentowanych młodych artystów za piękny występ i podkreślił, zgodnie ze słowami ostatniej piosenki wykonanej przez dzieci, że każdy z nas nawet w dzisiejszych, trudnych czasach może być świetym. Spotkanie zakończyło się udzieleniem pasterskiego błogosławieństwa. Mamy nadzieję, że wizyta Księdza Biskupa w progach Zespołu Oświatowego w Nowej Wsi  zapisze się w sercach i pamięci całej społeczności szkolnej. 

Odwiedziny Księdza Biskupa traktujemy jako wyraz troski o jak najlepsze wychowanie dzieci i młodzieży w duchu wartości chrześcijańskich, a przede wszystkim jako umocnienie w wierze w tych trudnych czasach, Księdzu Biskupowi serdecznie dziękujemy za wizytę i życzymy zdrowia, życzliwości i wielu łask Bożych w pracy duszpasterskiej i w życiu osobistym.

35

4

 

Zobacz także

Wydawnictwo Wilga poleca powie…

15 październik, 2021

Kryminałki

11 październik, 2021

Kryminałki

04 październik, 2021

Wizyta Biskupa w Zespole Oświa…

03 październik, 2021

Śmierć rowerzysty

28 wrzesień, 2021

Kryminałki

27 wrzesień, 2021

Kryminałki

20 wrzesień, 2021