Wesprzyj Staroprawosławną Cerkiew Staroobrzędowców

kosciolSzanowni Państwo,
Kochani Bracia i Siostry, w poważnej sytuacji pandemii koronawirusa zwracamy się do Państwa o pomoc w zakupie i montażu systemu alarmowego do naszej świątyni. Obecny system alarmowy odmówił już nam posłuszeństwa i jego naprawa jest po prostu nieopłacalna. Ponadto był już przestarzały i nie spełniał swojej roli.

Kierujemy prośbę do wszystkich ludzi dobrej woli w trosce o istnienie naszej świątyni, naszej chrześcijańskiej wiary. Niestety pandemia ograniczyła w znaczący sposób dochody w parafii i bez pomocy ludzi "dobrej woli" nie jesteśmy w stanie sami poradzić. Znajdujące się w Cerkwi starodruki, stare księgi, ikony, przedmioty kultu religijnego, wymagają zabezpieczenia poprzez montaż odpowiedniego systemu monitorującego i alarmowego. Realizacja tego założenia jest niezbędna.

Niestety koszt zakupu systemu alarmowego + jego instalacja waha się w granicach około 8 000 zł, dla nas to ogromny wydatek, zwłaszcza w dobie pandemii, przy okrojonym dochodzie parafii. Dlatego też zorganizowaliśmy zbiórkę i ośmielamy się prosić Was Bracia Siostry o pomoc. Dzięki Waszej ofiarności udało się zabezpieczyć stare księgi przed kornikami oraz zrealizować inne inwestycje. Bardzo dziękujemy za Wasze ofiary. Niech Dobry Pan Bóg Wam błogosławi! Prosimy wszystkich, którzy są nam jeszcze w stanie pomóc o wsparcie.

Zdaję sobie sprawę, że w okresie pandemii koronawirusa firmy i zakłady pracy spowalniają działalność, a więc i zarobki mogą być mniejsze, boimy się o istnienie naszej świątyni. Nasza Cerkiew istnieje dzięki łasce Pana Boga i pomocy świadomych i odpowiedzialnych parafian, darczyńców i Polaków.

Wpłaty można dokonywać bezpośrednio na konto bankowe naszej parafii:
STAROPRAWOSŁAWNA CERKIEW STAROOBRZĘDOWCÓW
Gabowe Grądy 7A
16-300 Augustów
Bank BGŻ BNP Paribas S.A.
PL 88 2030 0045 1110 0000 0317 5950

a także poprzez płatności dotpay (karta bankowa, przelew bankowy):
https://staroprawoslawie.pl/
lub też portal ZRZUTKA
https://zrzutka.pl/ezhwca

Zapraszamy do odwiedzania naszej Cerkwi.
Za wszelkie dotychczasowe wpłaty darczyńcom serdeczne "Bóg zapłać"!
Z szacunkiem i chrześcijańską miłością
 oraz Rada Staroprawosławnej Cerkwi StaroobrzędowcówWesprzyj unikalną Cerkiew Staroobrzędowców.

Przyczyń się do tworzenia Polskiej kultury!http://staroprawoslawie.pl/kontakt.html

Zobacz także

Kryminałki

27 wrzesień, 2021

Kryminałki

20 wrzesień, 2021

Kryminałki...

13 wrzesień, 2021