Ubezpieczenie dla aktywnych – czym jest i jakie ma zalety?

parolotniarzWielu mieszkańców Giżycka nie wyobraża sobie wyjazdu urlopowego za granicę bez aktywnego wypoczynku. Surfowanie, żeglowanie, nurkowanie – opcji do wyboru jest mnóstwo. W takiej sytuacji przyda się ubezpieczenie dla aktywnych.Wielu mieszkańców Giżycka nie wyobraża sobie wyjazdu urlopowego za granicę bez aktywnego wypoczynku. Surfowanie, żeglowanie, nurkowanie – opcji do wyboru jest mnóstwo. W takiej sytuacji przyda się ubezpieczenie dla aktywnych. 

Ubezpieczenie dla aktywnych – co to takiego?
 Ubezpieczenie dla aktywnych to jeden z najpopularniejszych dodatków do polisy turystycznej. Nie występuje ono jako samodzielny produkt ubezpieczeniowy – należy je wykupić wraz ze wspomnianą polisą, jeśli podczas urlopu w planach jest uprawianie rozmaitych sportów. Poszczególne dyscypliny wiążą się z mniejszym lub większym ryzykiem ubezpieczeniowym, dlatego są przez ubezpieczycieli kwalifikowane jako sporty ekstremalne lub wysokiego ryzyka. Agent ubezpieczeniowy Marek Radzewicz prowadzący w Giżycku biuro PZU przypomina, że każda firma ubezpieczeniowa podchodzi do tego tematu na własnych zasadach – dlatego zawsze trzeba sprawdzać Ogólne Warunki Ubezpieczenia, gdzie znajdują się stosowne definicje. Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu 695277109 lub wysyłając wiadomość na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.;

Ubezpieczenie dla aktywnych – dlaczego warto je mieć? 

Istnieje parę przesłanek przemawiających na korzyść omawianego ubezpieczenia. Giżycko ma w zakresie polis turystycznych na tyle rozbudowaną ofertę, że każdy znajdzie najlepszą dla siebie opcję, włącznie z ubezpieczeniem dla aktywnych. Jego brak uniemożliwi wypłatę odszkodowania, jeśli do wypadku dojdzie podczas uprawiania aktywności fizycznej. Ubezpieczyciel ma wówczas prawo odmówić pokrycia kosztów leczenia, a warto pamiętać, że za granicą są one wysokie. Przykładowo koszt pobytu w szpitalu we Włoszech w związku ze złamaniem nogi podczas jazdy na nartach może sięgnąć nawet 25 tys. zł. W Austrii natomiast za takie leczenie trzeba zapłacić ponad 10 tys. zł. Polisa turystyczna poszerzona o odpowiednie dodatki zapewnia spokój podczas urlopu i daje pewność, że ubezpieczenie zadziała w wielu sytuacjach. Przede wszystkim nie naraża ubezpieczonego na poważne wydatki, które mogą mocno nadwyrężyć domowy budżet.Istnieje parę przesłanek przemawiających na korzyść omawianego ubezpieczenia. Giżycko ma w zakresie polis turystycznych na tyle rozbudowaną ofertę, że każdy znajdzie najlepszą dla siebie opcję, włącznie z ubezpieczeniem dla aktywnych. Jego brak uniemożliwi wypłatę odszkodowania, jeśli do wypadku dojdzie podczas uprawiania aktywności fizycznej. Ubezpieczyciel ma wówczas prawo odmówić pokrycia kosztów leczenia, a warto pamiętać, że za granicą są one wysokie. Przykładowo koszt pobytu w szpitalu we Włoszech w związku ze złamaniem nogi podczas jazdy na nartach może sięgnąć nawet 25 tys. zł. W Austrii natomiast za takie leczenie trzeba zapłacić ponad 10 tys. zł. Polisa turystyczna poszerzona o odpowiednie dodatki zapewnia spokój podczas urlopu i daje pewność, że ubezpieczenie zadziała w wielu sytuacjach. Przede wszystkim nie naraża ubezpieczonego na poważne wydatki, które mogą mocno nadwyrężyć domowy budżet.

Skuteczność polisy turystycznej zależy nie tylko od ubezpieczenia dla aktywnych, ale wielu innych elementów. Powinna zawierać m.in. koszty leczenia, OC w życiu prywatnym, ubezpieczenie bagażu oraz ubezpieczenie NNW (następstw nieszczęśliwych wypadków). Opłaca się też uwzględnić w niej ubezpieczenie sprzętu sportowego. Koniecznie też trzeba mieć na względzie sumy gwarantowane – muszą być na tyle wysokie, aby w pełni pokryły straty.

Zobacz także

Kryminałki

27 styczeń, 2022

Kryminałki

10 styczeń, 2022

Narkotyki ukryte w aucie

04 styczeń, 2022

Kryminałki

03 styczeń, 2022

Nasza Cerkiew

28 grudzień, 2021