Spółdzielnia Wydawnicza „Czytelnik” Poleca: Kleopatra. Królowa, która rzuciła wyzwanie Rzymowi i zdobyła wieczną sławę

Kleopatra

Postać Kleopatry, która niezmiennie pobudza wyobraźnię czytelników – fascynująca kobieta nieprzeciętnej urody, sprawna polityk, ostatnia niezależna władczyni Egiptu, uwodzicielka Cezara i Marka Antoniusza. Brak obecnie na rynku biografii Kleopatry. 
Narracja książki – plastyczna i sugestywna, pełna barwnych opisów; nakreślone bogate tło epoki; autor ożywia postać Kleopatry, towarzyszy jej w kluczowych momentach starożytnej historii, czyni ją bohaterką z krwi i kości; fascynująca podróż w czasie. Napisana ze swadą, energią i zapałem. 
Rzetelna wiedza historyczna podana w przystępny sposób; czyta się jak powieść; książka, która inspiruje do dalszych badań i lektur; mnóstwo ciekawostek
W swojej najnowszej książce Alberto Angela proponuje Czytelnikom wyprawę do czasów Kleopatry, Juliusza Cezara, Marka Antoniusza i Oktawiana Augusta! Do starożytnego Rzymu wstrząsanego wewnętrznymi wojnami u schyłku republiki i do Egiptu epoki ptolemejskiej.
Główną bohaterką tej opowieści jest Kleopatra, ostatnia królowa hellenistycznego Egiptu, kobieta o nieprzeciętnej urodzie, inteligencji i ambicjach, polityk i strateg wojenny, kochanka Cezara i Antoniusza, której niezwykłe i dramatyczne losy pobudzają wyobraźnię ludzi od ponad dwóch tysiącleci. Zdobyła wielką władzę, by na koniec stracić wszystko, lecz jej mit żyje. Znamy ją z szekspirowskich dramatów i hollywoodzkich filmów, stała się symbolem uwodzicielskiej siły, słynne po dziś dzień są sceny jej pierwszego spotkania z Cezarem (48 r. p.n.e.) oraz samobójczej śmierci (30 r. p.n.e.) po bitwie pod Akcjum. Jaka była naprawdę? Jak wyglądał jej świat?
„Z moich badań wyłonił się obraz niezwykle nowoczesnej kobiety, który bardzo różni się od tego, czego byśmy się spodziewali. I to właśnie jej «nowoczesność» pozwoliła Kleopatrze odegrać tak znaczącą rolę w historii starożytności”.

O książce:
„Kleopatra demaskuje fałsz i obala mity, by zrekonstruować autentyczny i wiarygodny portret królowej Egiptu”. 

„La Stampa”

„Dzięki Angeli starożytny świat jest dostępny dla współczesnych czytelników [oferując] im prawdziwy wgląd w historię”. 

„Publishers Weekly”

„Kleopatra to więcej niż książka. Jest jak wciągający film dokumentalny, którego ekspertem jest pewien Włoch, mistrz narracji. […] Mimo poruszanych tematów angażuje, a czyta się ją lekko”. 

Silvia Capelletto, blog Leggere a Colori

O autorze:
Alberto Angela (ur. w 1962 r.) – szeroko we Włoszech znany i ceniony popularyzator wiedzy z zakresu dziejów życia na Ziemi (paleobiologii, prehistorii człowieka) oraz historii starożytnej i historii sztuki. Autor wielu książek oraz cieszących się ogromnym zainteresowaniem programów popularnonaukowych we włoskiej telewizji. Jego największym przebojem wydawniczym stał się Jeden dzień w starożytnym Rzymie. Życie powszednie, tajemnice, ciekawostki opublikowany po raz pierwszy w 2007 r., kilkakrotnie wznawiany (w samych Włoszech sprzedano znacznie ponad sto tysięcy egzemplarzy) i przetłumaczony na liczne języki europejskie; pierwsze wydanie polskie ukazało się nakładem „Czytelnika” w 2016 r., drugie w 2018 r. Również opublikowanie Imperium. Podróż po Cesarstwie Rzymskim śladem jednej monety okazało się wydarzeniem o zasięgu międzynarodowym – po wydaniu włoskim nastąpiły już edycje: francuska, angielska, niemiecka, bułgarska, rosyjska…

Kontakt do promocji: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

***

KleopatraAlberto Angela

Kleopatra. Królowa, która rzuciła wyzwanie Rzymowi i zdobyła wieczną sławę

ISBN 978-83-07-03500-0 cena 63,00 zł
Stron 412 Okładka twarda
Kategoria: Biografie

Spółdzielnia Wydawnicza "Czytelnik"00-490 Warszawa ul. Wiejska 12a
tel.: (+48 22) 628 95 08, (+48 22) 58 31 407
e-mail:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.czytelnik.pl