Kryminałki

 polisW piątek 19 marca około godziny 06.15 patrol drogówki zatrzymał w Sokołowie Podlaskim do kontroli drogowej kierującego skodą. Okazał się nim być 64- letni mieszkaniec miasta. W trakcie kontroli policjanci wyczuli od mężczyzny silną woń alkoholu z ust. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości okazało się, że mężczyzna znajduje się w stanie po użyciu alkoholu. Badanie wykazało prawie pół promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Ponadto po sprawdzeniu mężczyzny w systemach policyjnych okazało sie, że posiada on aktywne dwa sądowe zakazy prowadzenia pojazdów mechanicznych. O jego losie zadecyduje Sąd.

***

W piątek 19 marca około godziny 23.30 sokołowska drogówka zatrzymała do kontroli drogowej kierującego renault. Okazał się nim być 26-letni mieszkaniec miasta. W trakcie kontroli policjanci wyczuli od mężczyzny silną woń alkoholu z ust. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości okazało się, że mężczyzna jest pijany. Badanie stanu trzeźwości wykazało ponad pół promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi mężczyźnie wysoka kara grzywny, kara ograniczenia wolności, a nawet do 2 lat więzienia.

***

W poniedziałek 15 marca około godziny 13.45 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Sokołowie Podlaskim otrzymał zgłoszenie o mężczyźnie, który zgłosił się nietrzeźwy do pracy. Policjanci udali się do jednego z sokołowskich przedsiębiorstw, gdzie na miejscu zastali mężczyznę. Okazał się nim być 31-letni mieszkaniec miasta. Mężczyzna znajdował się pod działaniem alkoholu. Badanie stanu trzeźwości wykazało prawie 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Za popełnione wykroczenie grozi mężczyźnie wysoka kara grzywny.