Kryminałki marcowe

 polisW sobotę 13 marca około północy w Sokołowie Podlaskim policjanci sokołowskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej kierującego fiatem. Okazał się nim być 40- letni mieszkaniec miasta. W trakcie kontroli wyczuli od mężczyzny silną woń alkoholu z ust. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości okazało się, że mężczyzna jest kompletnie pijany. Badanie stanu trzeźwości wykazało ponad dwa promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi mężczyźnie wysoka kara grzywny, kara ograniczenia wolności, a nawet do 2 lat więzienia.

***

W sobotę 13 marca  około godziny 18.15 policjanci z Posterunku Policji w Sterdyni na terenie gminy Jabłonna Lacka zatrzymali do kontroli drogowej kierującego volkswagenem. Okazał się nim być  57-letni mieszkaniec tej gminy. W trakcie kontroli wyczuli od mężczyzny silną woń alkoholu z ust. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości okazało się, że mężczyzna jest kompletnie pijany. Badanie stanu trzeźwości wykazało ponad dwa promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi mężczyźnie wysoka kara grzywny, kara ograniczenia wolności, a nawet do 2 lat więzienia.

***

W piątek 12 marca około godziny 23.45 na drodze wojewódzkiej nr 627 w rejonie Muzeum Walki i Męczeństwa w Treblince doszło do dachowania pojazdu. Ze wstępnych ustaleń policjantów 23-letni kierujący pojazdem marki BMW 525 na oblodzonym prostym odcinku drogi stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na prawe pobocze, uderzył w baterię solarną, a następnie wpadł do przydrożnego rowu i dachował. Kierowca podróżował wspólnie 31- letnim pasażerem. Uczestnicy zdarzenia drogowego zostali przewiezieni do szpitala. 23-latek był trzeźwy. Policja ustala szczegółowe okoliczności tego zdarzenia. Apelujemy o rozwagę i ostrożność na drodze.