Grochów. Dzień Bezpiecznego Internetu

inter

„Działajmy razem!” - pod takim hasłem świętowany jest po raz kolejny Dzień Bezpiecznego Internetu. Uczniowie kl. II i III Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Grochowie również włączyli się w obchody tego dnia. Odbyły się zajęcia na temat bezpiecznego korzystania z sieci. Uczniowie poznali zasady i dobre praktyki odpowiedzialnego surfowania po internecie wraz z bohaterami kreskówek edukacyjnych Sieciaki.pl. Projekt Sieciaki.pl ma na celu przede wszystkim edukację dzieci w zakresie bezpieczeństwa w internecie. Celem zajęć było wprowadzenie w tematykę bezpiecznego korzystania z internetu, zapoznanie z podstawowymi zagrożeniami, które dziecko może napotkać w sieci, przekazanie wiedzy dotyczącej przeciwdziałania sytuacjom niebezpiecznym w Internecie oraz zapoznanie ze sposobami radzenia sobie w sytuacji zagrożenia. 

Aby unikać sytuacji niebezpiecznych online, warto stosować się do zasad, które stworzyła drużyna Sieciaków, czyli dzieciaków, które świetnie znają się na bezpieczeństwie w sieci. Uczniowie, z wykorzystaniem środków plastycznych przedstawili poznanych bohaterów z drużyny Sieciaków oraz złe Sieciuchy, które chcą zawładnąć internetem. Biorą na cel dzieci. Chcą je uzależnić od ekranów i przeciągnąć na swoją stronę.

Chociaż świat cyfrowy oferuje młodym ludziom szereg informacji i możliwości, trudniej jest oddzielić fakty od fikcji. Ponieważ dzieci spędzają coraz więcej czasu w internecie , bardzo ważne jest, aby wiedziały, że sieć nie jest całkowicie bezpiecznym miejscem. Mogą poczuć się zdziwione, zaniepokojone czy wystraszone. Bardzo ważne jest, aby dzieci ze swoimi problemami nie zostawały same. 

Będziemy kontynuować tematykę bezpieczeństwa w sieci i prowadzić z uczniami zajęcia w ramach projektu Sieciaki.pl .