Jakie usługi świadczy dobry zakład kamieniarski?

kamienieZakład kamieniarski na ogół kojarzy się nam z nagrobkami, a przecież oferta może być dużo większa. Branża kamieniarska rozwija się prężnie. Jeśli zakład kamieniarski ma ugruntowaną pozycję na rynku, wyposażony jest w nowoczesne maszyny i oferuje szeroki wachlarz usług, warto skorzystać z jego asortymentu.Zakład kamieniarski na ogół kojarzy się nam z nagrobkami, a przecież oferta może być dużo większa. Branża kamieniarska rozwija się prężnie. Jeśli zakład kamieniarski ma ugruntowaną pozycję na rynku, wyposażony jest w nowoczesne maszyny i oferuje szeroki wachlarz usług, warto skorzystać z jego asortymentu.

  1. Oferta zakładu kamieniarskiego
  2. Rodzaje kamienia
  3. Kamieniarstwo wykorzystywane w domu

Oferta zakładu kamieniarskiego

Oferta Zakładu Kamieniarskiego z Białegostoku - Rogowski Kamieniarstwo https://rogowskikamieniarstwo.pl/ to faktycznie w dużej mierze nagrobki, ale nie tylko. Firma proponuje nagrobki pojedyncze, skierowane na mniejsze kwatery na cmentarzach oraz nagrobki podwójne. Pomniki tworzone są z granitu, do wyboru różne kolory: czarny, szary, zielony, czerwony,  brązowy i beżowy. Powierzchnia nagrobków może być matowa lub połyskująca. Kamieniarstwo budowlane to druga specjalizacja zakładu.  Otrzymamy tu blaty kuchenne i łazienkowe, parapety, schody i obudowy kominkowe. Każda oferta dostosowywana jest do potrzeb indywidualnych klienta.

Rodzaje kamienia

Do wyboru mamy granit, marmur oraz konglomerat kwarcowy. I tak jak większość z nas orientuje się, jak wygląda marmur i granit, tak konglomerat kwarcowy niewiele nam mówi. Czym jest konglomerat kwarcowy? Dzięki najnowocześniejszej technologii mieszania i prasowania powstaje produkt, który łączy w sobie kreatywność i wytrzymałość. W 95% składa się z naturalnych materiałów, głównie z kwarcu i granitu plus 5% dodatków.

Kamieniarstwo wykorzystywane w domu

Kamień w domu to jedno słowo – elegancja. Pewne jest, że jest to materiał uniwersalny, który idealnie łączy się z drewnem, szkłem lub stalą. Dzięki różnorodności kolorów, można go wpasować w przeróżne aranżacje, zarówno w domach tradycyjnych, jak i architekturze nowoczesnej. Kamień jest materiałem bardzo wytrzymałym, a tym samym trwałym. Dobrze pielęgnowany posłuży długie lata. Coraz częściej decydujemy się na jego użycie. Świetnie sprawdza się jako materiał na parapety zewnętrzne i wewnętrzne. I tu należy zaznaczyć, że wybór kamienia na parapety zewnętrzne jest nader ważny, musi być to kamień nienasiąkliwy. W tym przypadku najlepiej sprawdzi się granit. Kolejnym pomysłem na wykorzystanie kamienia w domu jest blat kuchenny i łazienkowy. Firma Rogowski Kamieniarstwo w przypadku blatów kuchennych oraz łazienkowych proponuje konglomerat kwarcowy z niską nasiąkliwością, niską porowatością, odpornością na zarysowania i działanie chemikaliów. Jeśli chodzi o schody, to również chętnie wykorzystywany jest konglomerat kwarcowy. W łazienkach możemy zastosować marmur, który może stać się płytkami na ścianie. Marmur jest miękką skałą, wrażliwą na zarysowania, na działanie kwasów oraz środków chemicznych, nie powinno się go montować na zewnątrz lub w kuchni, jako blat kuchenny.

Warto przemyśleć zastosowanie kamienia w domu. To materiał naturalny, ekologiczny, coraz chętniej wykorzystywany, dający poczucie wyjątkowości.