Wesprzyj unikalną Cerkiew Staroobrzędowców. Przyczyń się do tworzenia Polskiej kultury!

a2Szanowni Państwo,Szanowni Państwo,
Kochani Bracia i Siostry, w poważnej sytuacji pandemii koronawirusa bardzo trudno zwrócić się do Państwa, ale czynię to w trosce o istnienie naszych świętych ksiąg, naszej świątyni, naszej chrześcijańskiej wiary. Jak wiecie Państwo nasze święte księgi i ikony zostały zaatakowane przez szkodniki, które w dramatyczny sposób uszkadzają nasze księgi, zjadając je sukcesywnie. Nasz zbiór liczy około 100 pozycji starych ksiąg (często nawet 400 letnich). Stanowią one podstawę naszej wiary.

Dzięki Waszej ofiarności część ksiąg została już oddana specjalistom, celem ich odpowiedniego wygazowania i zabezpieczenia. Na pozostałą część ksiąg, mimo ofiarności naszych parafian oraz Państwa, nadal brakuje jeszcze środków. Prosimy wszystkich, którzy są nam jeszcze w stanie pomóc o wsparcie. Prosimy, abyście nie odkładali na potem przekazywania pomocy materialnej na zabezpieczenie świętych ksiąg i ich istnienie jakże ważnych dla Polski i Polaków.

a3Zdaję sobie sprawę, że w okresie pandemii koronawirusa firmy i zakłady pracy spowalniają działalność, a więc i zarobki mogą być mniejsze, boimy się o istnienie naszej świątyni, naszych ksiąg, Nasza świątynia nie ma żadnych przychodów, ani dotacji rządowych. Nasza Cerkiew istnieje dzięki łasce Pana Boga i pomocy świadomych i odpowiedzialnych parafian, darczyńców i Polaków.
Kochani Bracia i Siostry, mimo trudności, z jakimi się borykamy, jeszcze bardziej prosimy o pomoc. Pamiętajcie o niej zwłaszcza teraz, w tej trudnej sytuacji. Pamiętajcie teraz i każdego miesiąca. Bez tej pomocy grozi nam zniszczenie świętych ksiąg, stanowiących fundament naszej wiary.
Czy możemy na to pozwolić?
Dlatego jeszcze raz prosimy o pomoc w tym trudnym czasie. Przepraszamy też Państwa za opóźnienie w wysyłaniu podziękowań.

Módlmy się za Ojczyznę, za Rodaków i świat, za chorych, za mądrze w tej trudnej sytuacji działający rząd, za ofiarną służbę zdrowia, wojsko, policję, straż miejską, kapelanów szpitali, wszystkich pomagających wolontariuszy. Módlmy się o mądre, odpowiedzialne zachowanie wszystkich.

aWpłaty można dokonywać bezpośrednio na konto bankowe naszej parafii:
STAROPRAWOSŁAWNA CERKIEW STAROOBRZĘDOWCÓW
Gabowe Grądy 7A 16-300 Augustów
Bank BGŻ BNP Paribas S.A.
PL 88 2030 0045 1110 0000 0317 5950

a także poprzez płatności dotpay (karta bankowa, przelew bankowy):
http://staroprawoslawie.pl/kontakt.html
lub też portal zrzutka.pl
https://zrzutka.pl/mh7zrw

a1Zapraszamy do odwiedzania naszej Cerkwi.

Za wszelkie dotychczasowe wpłaty darczyńcom serdeczne "Bóg zapłać"!
Z szacunkiem i chrześcijańską miłością
o. Mariusz Jefimow oraz Rada Staroprawosławnej Cerkwi Staroobrzędowców

Wesprzyj unikalną Cerkiew Staroobrzędowców. Przyczyń się do tworzenia Polskiej kultury!

http://staroprawoslawie.pl/kontakt.html