Sprzątanie Świata w Grochowie

plasTegoroczna już 27 akcja Sprzątanie Świata przebiegała pod hasłem "Plastik? Rezygnuję. Redukuję. Segreguję". Uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami chętnie przyłączyli się do tej szlachetnej ogólnopolskiej akcji.Tegoroczna już 27 akcja Sprzątanie Świata przebiegała pod hasłem "Plastik? Rezygnuję. Redukuję. Segreguję". Uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami chętnie przyłączyli się do tej szlachetnej ogólnopolskiej akcji. W tym roku pomimo pandemii Covid-19, uczniowie nie zapomnieli, że Ziemia to nasz wspólny dom. Wzorem lat ubiegłych sprzątali teren Grochowa oraz przydrożne rowy w okolicy szkoły. Do akcji sprzątania świata włączyli się wszyscy uczniowie naszej szkoły. Uczniowie pod opieką nauczycieli zbierali i jednocześnie segregowali śmieci do odpowiednich worków. Wśród zebranych śmieci przeważały puszki i butelki po różnych napojach. Zbieranie i segregowanie śmieci wpłynęło na efekt wychowawczy szczególnie wśród uczniów klas młodszych. Mamy nadzieję, że od tej pory żaden uczeń nie będzie miał problemów z segregacją śmieci i jednocześnie będzie dbał o czyste środowisko. Sprzątanie Świata to wspólna lekcja poszanowania naszej planety. I to my wszyscy musimy o nią zadbać.

Zobacz także