Ramoneski – jak wybrać najlepszy kolor do spodni?

Kurtka typu ramoneska święci triumfy i praktycznie nie wychodzi z mody już od wielu lat. Jej popularność jest wszakże uzasadniona, bowiem specyfika kroju i charakteru ramoneski pozwala tworzyć interesujące stylizacje. Krótka, skórzana, profilowana w talii  kurteczka idealnie komponuje się zarówno z szortami, jak również krótkimi spódnicami, niemniej jednak najciekawiej i najlepiej prezentuje się w zestawieniu ze spodniami.

Wbrew pozorom ramoneskę można nosić nie tylko w towarzystwie spodni skórzanych czy dżinsowych, ale również jasnych spodni z materiału. Dobierając poszczególne elementy garderoby pod względem kolorystycznym należy zwrócić uwagę na to, by tworzyły razem spójną całość.

Czarna ramoneska i kolorowe spodnie

czarnaramoneskaKlasyczna ramoneska wykonana jest z czarnej naturalnej lub sztucznej skóry i jako taka daje niezliczone możliwości kreacji, bowiem ten kolor jest doskonałym uzupełnieniem wszelkich innych barw. Dlatego też w przypadku czarnej kurtki można pozwolić sobie na założenie zarówno ciemnych, jak również jasnych, naturalnych w kolorze spodni dżinsowych, a także zielonych, czerwonych czy śliwkowych spodni skórzanych. Czarna ramoneska dobrze będzie wyglądać również w towarzystwie spodni z lekkiego, brązowego materiału czy letnich spodni z jasnego lnu. W tym wypadku wszakże należy pamiętać, aby dopasować do siebie grubość materiału, co w praktyce oznacza wybór odpowiednio lekkiej, wykonanej z cienkiej skóry ramoneski.

Kurteczkę wykonaną w całości z czarnej skóry można z powodzeniem zestawiać z wzorzystymi spodniami. Dobrym przykładem tego rodzaju stylizacji jest połączenie ramoneski z marmurkowymi, jasnoniebieskimi spodniami dżinsowymi czy spodniami wykonanymi z materiału typu moro.

Kolorowa ramoneska a barwa spodni

Zielona ramoneskaAlternatywą czarnej, klasycznej kurtki jest ramoneska wykonana z kolorowej skóry. Interesująca barwa materiału w połączeniu z charakterystycznym krojem pozwala na stworzenie niebanalnych stylizacji. Dlatego też kolorowe ramoneski cieszą się szczególnym powodzeniem wśród młodych dziewcząt oraz świadomie kreujących określony wizerunek kobiet pragnących podkreślić swą indywidualność za pomocą stroju.

Interesującym przykładem zestawienia ramoneski ze spodniami jest połączenie morelowej kurteczki z beżowymi spodniami w kant osiągając stylizację elegancką, a jednocześnie dosyć swobodną. Ramoneska w niebieskim kolorze dobrze będzie się komponować w zestawieniu z ciemnogranatowymi spodniami dżinsowymi bądź z czarnymi, klasycznymi spodniami. Czerwona ramoneska w połączeniu z czarnymi, skórzanymi spodniami oraz czerwonymi butami typu szpilka to interesujący zestaw na spotkanie z przyjaciółmi.

Na szczególną uwagę zasługuje wykonana z białej skóry ramoneska, która doskonale prezentuje się zarówno w zestawieniu ze spodniami z pastelowego, gładkiego lub wzorzystego materiału, jak również z klasycznymi, niebieskimi spodniami dżinsowymi oraz spodniami w mocnych, nasyconych barwach, jak chaber,  ciemna zieleń czy turkus. Ramoneski w różnych kolorach można zobaczyć  tutaj https://lamoda.pl/katalog/tag-ramoneski

Dobierając poszczególne elementy garderoby – zwłaszcza w przypadku zdecydowanych kolorów – należy zwrócić uwagę na ich kolorystyczne dopasowanie. Najlepszym rozwiązaniem w tym wypadku jest dopasowanie barw w obrębie palety kolorów chodnych lub ciepłych.

Zobacz także