Listopadowe kryminałki

polis

W sobotę, 14 listopada, około godziny 19.55 na terenie gminy Bielany policjanci sokołowskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki BMW. Okazał się nim być 43-letni mieszkaniec Sokolowa Podlaskiego. Powodem kontroli drogowej była nadmierna prędkość. 43-latek podróżował z prędkością 101 km/h na obszarze zabudowanym. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy.

***

W czwartek, 12 listopada, około godziny 20.45 dyżurny sokołowskiej jednostki Policji otrzymał zgłoszenie o niebezpiecznej jeździe kierującego pojazdem marki Fiat Panda na terenie Sokołowa Podlaskiego. Policjanci zatrzymali kierującego do kontroli drogowej. Okazał się nim być 38-letni mieszkaniec gminy Sokołow Podlaski. W trakcie czynności policjanci wyczuli od mężczyzny silną woń alkoholu z ust. Sprawdzili stan trzeźwości mężczyzny. Okazało się,  że 38-latek jest pijany. Badanie stanu trzeźwości wykazało prawie 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi mężczyźnie wysoka kara grzywny, kara ograniczenia wolności, a nawet do dwóch lat więzienia. Postępowanie prowadzi KPP w Sokołowie Podlaskim.

***

W środę, 11 listopada, około godziny 01.30 dyżurny sokołowskiej Policji otrzymał zgłoszenie, dotyczące kradzieży przedmiotów z zaparkowanego na posesji pojazdu na terenie gminy Sokołów Podlaski. Na miejsce został niezwłocznie wezwany patrol Policji. Funkcjonariusze szybko ustalili sprawcę zdarzenia i odnaleźli skradzione przedmioty.  Okazał się nim być 42-letni mieszkaniec gminy Sokołow Podlaski. Mężczyzna przyznał się się do kradzieży. Wśród skradziony rzeczy było m. in. radio samochodowe. Przedmioty zostały zwrócone właścicielowi. Postępowanie prowadzi KPP w Sokołowie Podlaskim;