Nowa Wieś. Obchody Dnia Niepodległości

wie11 listopada 1918 to bardzo szczęśliwa data dla wszystkich Polaków. Właśnie tego dnia, po 123 latach niewoli Polska odzyskała niepodległość. Dlatego też każdego roku tego dnia obchodzimy nasze święto narodowe – Święto Niepodległości.11 listopada 1918 to bardzo szczęśliwa data dla wszystkich Polaków. Właśnie tego dnia, po 123 latach niewoli Polska odzyskała niepodległość. Dlatego też każdego roku tego dnia obchodzimy nasze święto narodowe – Święto Niepodległości.

Pielęgnując polskie tradycje, dnia 10 listopada 2020 r. w Przedszkolu w Nowej Wsi obchodzono rocznicę odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Z tej okazji wszystkie dzieci przyszły ubrane na galowo i uroczyście świętowały ten wyjątkowy dla Nas – Polaków dzień. Starszaki wykonały na tę uroczystość kotyliony w kształcie kwiatka w barwach ojczystych, rozwiązywały również quiz wiedzy „Kocham Cię Polsko” podczas którego utrwaliły wiadomości na temat symboli narodowych, zabytków charakterystycznych dla wybranych miast, wydarzeń historycznych naszej ojczyzny.

Na koniec razem ze wszystkimi przedszkolakami świętowano ten dzień, tańcząc i bawiąc się wesoło z czerwonymi i białymi chorągiewkami przy rytmach piosenki „Kocham Cię Polsko" oraz „Jestem Polką i Polakiem".

Głównym celem spotkania, które zgromadziło małych patriotów było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych.

Uroczystość ta z pewnością zapadnie wszystkim głęboko w pamięci i na pewno przyczyni się do kształtowania patriotycznych postaw przedszkolaków.