Gmina Sokołów Podlaski. Co się działo w Klubie "Senior+" w miesiącu październiku

senior1W miesiącu październiku seniorzy z Klubu „Senior+” w Czerwonce oprócz stałych zajęć z fizjoterapeutą i terapeutą zajęciowym oraz wzięli udział w trzech wykładach w ramach projektu „Pakiety edukacyjne dla mazowieckich seniorów” zrealizowanych w ramach porozumienia z Radomskim Centrum Przedsiębiorczości z siedzibą w Radomiu.W miesiącu październiku seniorzy z Klubu „Senior+” w Czerwonce oprócz stałych zajęć z fizjoterapeutą i terapeutą zajęciowym oraz wzięli udział w trzech wykładach w ramach projektu „Pakiety edukacyjne dla mazowieckich seniorów” zrealizowanych w ramach porozumienia z Radomskim Centrum Przedsiębiorczości z siedzibą w Radomiu.

 

seniorSeniorzy wysłuchali wykładów na temat:

  • Tolerancja, skuteczna komunikacja, rozwiązywanie konfliktów, radzenie sobie ze złością, stresem i negatywnymi emocjami;

Dr Jakub Kryś z Polskiej Akademii Nauk przeprowadził zajęcia na temat skutecznej komunikacji, rozwiązywania konfliktów pomiędzy uczestnikami, radzenia sobie ze złością, stresem, negatywnymi emocjami. Podczas tych zajęć seniorzy pracowali w grupach, parch włączali się do dyskusji.

  • Twórczość El Greca z uwzględnieniem jedynego w Polsce dzieła Mistrza z Toledo.” Życie i twórczość El Greca.

Podczas wykładu seniorom Ks. Dr. Robert Mirończuk omówił wybrane obrazy franciszkańskie. Przedstawił historię znalezienia obrazu El Greca w Polsce oraz omówił historie renowacji dzieła oraz zaprosił seniorów do zwiedzania Muzeum Diecezjalnego w Siedlcach.

  • Świadomy podróżnik - czyli podróże po Azji Południowo-Wschodniej.

senior2Podróżniczka dr. Elżbieta Lisowska przybliżyła religię, kulturę i kuchnię Indii, Tajlandii, Kambodży, Birmy i Sajgonu. Opowiedziała o tym co wypada i czego nie wolno robić będąc w tych krajach. Czym różni się europejski sposób myślenia od podejścia do rzeczywistości mieszkańców Wschodu. Wykład był ilustrowany zdjęciami, filmami i muzyką. Podczas zająć z terapeutą zajęciowym seniorzy wykonywali stroiki na cmentarz, malowali filiżanki farbami do porcelany, wykonywali bombki zdobione sznurkiem i kawą.  Fizjoterapeuta prowadził swoje zajęcia we czwartki. Były to zajęcia ruchowe, mające na celu zadbanie o kondycje i zdrowie seniorów.  Ze względu na sytuację epidemiologiczną w kraju i dobro seniorów od  26 października 2020r.  działalność Klubu została zawieszona do odwołania.